UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wystawa Drzewek Bonsai

2010-03-14
Aktualizowany 2010-03-21 11:12
Elbląg, Mariusz Komsta.
Mariusz Komsta.

W najbliższy weekend (20 i 21 marca) w holu Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” odbędzie się 4. Elbląska Wystawa Drzewek Bonsai. Gościem specjalnym wystawy będzie Mariusz Komsta, jeden z najzdolniejszy przedstawicieli młodego pokolenia bonsaistów.

Mariusz Komsta jest wybitnym przedstawicielem młodego pokolenia bonsaistów, który przez pięć lat uczył się sztuki bonsai pod okiem Nobuichi Urushibaty w Taisho - en w Japonii. Wielokrotny zwycięzca najbardziej prestiżowych wystaw w Europie i na świecie. Jego prace są cenione przez bonsaistów na całym świecie i zawsze wzbudzają zachwyt i emocje. Obecnie prowadzi Szkołę Bonsai w hiszpańskim Alicante. Dotychczas szkolił bonsaistów m.in. w Chinach, Stanach Zjednoczonych, Belgii, Hiszpanii i Polsce.
       Wystawcami będą: Ada Brzeska, Anna Brzeska, Joanna Wiśniewska, Ewa Salczyńska, Elżbieta Wojtaszek, Kamila Kochańska-Onoszko, Małgorzata i Bogusław Tazuszel, Andrzej Tazuszel, Piotr Gniado, Sławomir Kubacki – z Elbląskiego Klubu Bonsai oraz Arkadiusz Majak z Sopotu.
      
       Program wystawy:
      
       Sobota, 20 marca
       godz. 11 – otwarcie wystawy
       godz. 11.30-17 – warsztaty formowania miniaturowych drzewek prowadzone przez gościa Mariusza Komstę
       godz.12-13 „Bonsai od podstaw” – pokaz multimedialny prowadzony przez Annę Brzeską z Elbląskiego Klubu Bonsai (sala kina kameralnego)
      
       Niedziela, 21 marca
       godz. 11 – pokaz formowania prowadzony przez Andrzeja Tazuszela z Elbląskiego Klubu Bonsai
       godz. 11-14 – „Kącik małego ogrodnika” – zapraszamy najmłodszych, aby spróbowali swoich sił w przesadzaniu roślinek.
      
       Ponadto 20 marca w godz. 11-12 w sali sportowej CSE „Światowid” odbędzie się pokaz sztuk walki, a 21 marca o godz. 16.30 w sali kameralnej kina można będzie zobaczyć film „Przysięga” (cena biletu 5 zł).
      
      
      
Justyna Kozłowska-Dyrla, Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Fajny ten chłopak, zjawię się na pewno; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-03-15)
 • Wszystko wygląda pięknie i zachęcająco tylko na portalach internetowych, folderach i prasie lokalnej. A jak było w rzeczywistości ??!! Czy w pełni usatysfakcjonowałam swoją ciekawość?? Jakimi spostrzeżeniami mogłam podzielić sie z domownikami? ?Wybrałam się wczoraj tj. w sobotę na "wspaniałą wystawę" niezwykłej sztuki komponowania drzewek. Brak mi słów na kompletną klapę, tego jak użyję celowo "widowiska". Otóż wystawa dotyczyła około 10 różnych Drzewek Bonsai, które zawierały imię i nazwisko właściciela drzewka. Zabrakło dla mnie podstawowych informacji o nazwie owego drzewka i jego wieku. Nie dowiedziałam się niczego z tych wyeksponowanych w "głównym holu" eksponatów równie dobrze było by gdyby znalazły się tam piękne fotografie. Chciałam również skorzystać z dalszej części programu i pójść na wykład "wybitnego w tej dziedzinie znawcy, który poświecił 5 lat swojego życia tej sztuce". I kiedy już znalazłam się wśród (7!) pasjonatów zostałam wyproszona przez Pana z obsługi i poinformowana, że za to sie płaci!!! W programie podanym do mediów nie ma o tym ani słowa. W tym momencie moja wizyta została zakończona trwała ok 20 min. CND.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Bursztynek(2010-03-21)
 • Dla mnie jako laika, który z przyjemnością wybrał się do Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" wystawa była stratą czasu i energii. Wybrałam się na nią z pełnym przygotowaniem poprzez zapoznanie się z programem opublikowanym w gazecie oraz na portalach lokalnych. Ogłasza się w mediach jako "niezwykle interesujące i fascynującą” sztukę komponowania, a tymczasem ja wiem jak wygląda mistrzostwo wyrzucania pieniędzy w błoto. Eksponuje sie drzewka, których jedyną zaletą jest to, że są one żywe. Zaprasza się specjalistę, który jest wybitny w swojej dziedzinie i przekazuje swoją wiedze jak widać tylko „ elicie” . Jak się domyślam dostał on swoje wynagrodzenie za przybycie z budżetu przedsięwzięcia więc po co mu jeszcze 5 zł!??? Wystawa trwała od 11-17 więc trzeba również zapłacić ekipie obsługującej dodatkowe pieniądze, za to że na wykład przyszło 7 osób!!!! I wątpię, ze w dalszej części brało udział wielu elblążan ponieważ tam nie było nic czego nie dowiedziałabym się z książek czy strony WWW. Elblążkowo – Podwórkowo!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Bursztynek(2010-03-21)
 • Bursztynek to moher który przyszedł na wystawę Bonsai i myślał że za 5 zł bedzie mieć obsługę jak w hotelu pięciogwiazdkowym; ]
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zadowolony z wystawy(2010-03-22)
 • Bardzo ciekawa wystawa
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  fajna wystawa(2010-03-22)
 • Racja. Wystawa nieciekawa. Mało dopracowana. Brak ciekawych informacji na temat konkretnych drzewek.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  mieszkanka elbląga 2(2010-03-23)
Reklama