UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wystawa „maratończyków”

 
Elbląg, Wystawa „maratończyków”
fot. nadesłane

We wtorek (15 maja) o godz. 18 odbędzie się wernisaż wystawy wybranych prac, które są efektem działań twórczych uczestników niedawnego, 26-godzinnego Maratonu Artystycznego w Światowidzie. Podczas Maratonu ponad stu uczestników tworzyło w różnorodnych technikach plastycznych, ale odbywały się też akcje teatralne, warsztaty, zajęcia taneczne i animacje.

Maraton rozpoczął się w poniedziałek 30 kwietnia o godz. 16. Ponad setka uczestników, przede wszystkim z naszego regionu, ale również z Gdańska, Gdyni, Torunia czy Olsztyna, oddawała się nieograniczonej twórczości. W ramach Maratonu Artystycznego tworzono w takich dziedzinach, jak malarstwo, rysunek, ceramika, fusing, witraż czy grafika.
       Ale w tym roku duży nacisk położono na działania pozaplastyczne. Na Placu Kazimierza Jagiellończyka odbywały się zajęcia ze space artu, warsztaty szczudlarskie i bębniarskie, teatralne integracje i improwizacje oraz pantomima. W nocy na Scenie Na Piętrze odbyło się jam session, zajęcia prowadził mim, o wschodzie słońca uczestników zaproszono do gry terenowej. Od 22.30 w sali kameralnej odbywał się maraton filmowy – uczestnicy mogli tam znaleźć chwilę wytchnienia od tworzenia. W międzyczasie odbyły się również warsztaty fotograficzne prowadzone przez Darka Bociana. Żeby rozruszać uczestników, o godz. 8 zaproponowano zajęcia wokalne. W czasie śniadania organizatorzy zawieszali zdjęcia, które po 15 godzinach Maratonu zostały wydrukowane w firmie Reproskan. Po śniadaniu uczestnicy... tańczyli salsę solo.
       W trakcie Maratonu uczestnicy stworzyli horror w odcinkach. Po południu czas umilali im absolwenci Szkoły Muzycznej.
       Za pomoc w organizacji, prowadzenie warsztatów i spędzony wspólnie czas dziękujemy: Liceum Plastycznemu w Gronowie Górnym, Braniewskiemu Centrum Kultury, Stowarzyszeniu Elbląg Europa, Elbląskim Spacerom Fotograficznym, Reproskanowi.
       Wsparcie finansowe na organizację imprezy z Urzędu Miejskiego w Elblągu i Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie pozyskało Stowarzyszenie „Jantar”.
      
Teresa Miłoszewska, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama