UWAGA!

Wystawa w galerii Bonitas

Obraz olejne, wyroby ceramiczne, rzeźby, prace odlewane z metalu zaprezentuje w galerii Bonitas w Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej jej studentka, Ewa Bednarska-Siwilewicz. Wernisaż wystawy pn. "Inspiracje" odbędzie się we wtorek 21 września o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Ewa Bednarska - Siwilewicz pochodzi ze Stegny. Jak sama przyznaje od zawsze wabił ją świat natury, świat niezwykłych kształtów i kolorów, zaklęty w muszli znalezionej na plaży, kawałku bursztynu czy brunatnym korzeniu sosny. Liceum plastyczne ukończyła w Zakopanem.
     - To tam nauczyłam się różnych technik: rzeźby w drewnie, odlewania metalu na wosku traconym, odlewów w pisaku formierskim, technik obróbki gliny, szkliwienia, poznałam techniki malarskie i rysunek - opowiada Ewa Bednarska-Siwilewicz. - Poznałam Władysława Hasiora, który dla naszej klasy organizował spotkania z ciekawymi ludźmi sztuki.
     Obecnie Ewa Bednarska-Siwilewicz studiuje pracę socjalną na Wydziale Pedagogiki EUH-E. Pracuje w centrum kultury Światowid, gdzie prowadzi pracownię plastyczną i stara się rozbudzić w młodych ludziach pasję tworzenia. Wspólnie z mężem - również artystą - często pracuje nad dużymi projektami. Zajmują się sztuką sakralną. Ołtarz w kościele pw. Św. Brunona to ich wspólne dzieło.
     21 września w galerii Bonitas Ewa Bednarska-Siwilewicz zaprezentuje swoje obrazy olejne (pejzaże i portrety), wyroby ceramiczne, rysunki, rzeźby, linoryty, prace odlewane z metalu na wosk tracony, artystycznie zdobione przedmioty użytkowe. Wystawa pn. "Inspiracje" będzie czynna do 10 listopada.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama