UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

X Bałtycki Festiwal Nauki w Muzeum Zamkowym

Muzeum Zamkowe w Malborku po raz kolejny ma przyjemność uczestniczyć w działaniach X Bałtyckiego Festiwalu Nauki. W dniach 24-25 maja zapraszamy na zajęcia organizowane przez pracowników merytorycznych Muzeum oraz zaproszonych gości.

Bałtycki Festiwal Nauki jest imprezą popularno-naukową organizowaną od 2003 roku przez Wyższe Uczelnie woj. pomorskiego, instytuty naukowe Polskiej Akademii Nauk oraz naukowe środowiska pozauczelniane. Ideą przyświecającą tworzeniu festiwalu była
       chęć udowodnienia szerokiemu społeczeństwu, iż nauka nie zamyka się jedynie w mądrych księgach, a obcowanie z nią należy zacząć od najmłodszych lat i kontynuować długo po zakończeniu edukacji.
       W myśl tej intencji Muzeum Zamkowe przygotowało specjalny program. Rok 2012 jest wyjątkowy ze względu na wielkie sportowe wydarzenia – Mistrzostwa Europy w piłce nożnej oraz Igrzyska Olimpijskie. Będziemy zatem mieli okazję poznać historię piłki nożnej na Pomorzu, a o dylematach sportowców opowie dwukrotny medalista olimpijski Leszek Blanik.
       Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja Festiwalu w Muzeum Zamkowym będzie cieszyła się, podobnie jak w poprzednich latach, dużym zainteresowaniem, a jej uczestnicy wzbogaceni o ciekawą wiedzę historyczną wrócą na zamek po kolejne wrażenia naukowe.
       Wszystkich zainteresowanych udziałem w Bałtyckim Festiwalu Nauki w Muzeum Zamkowym w Malborku prosimy o kontakt i wcześniejszą rezerwację – tel. 55 647 08 57.
      
       Program Festiwalu
      

       Czwartek, 24 maja
       – godz. 9.30, 11 i 12.30 – „Archeologia inaczej” – Zbigniew Sawicki
       – godz. 10, 10.45 i 11.30 – „Pod kluczem” – Bartłomiej Butryn
       – godz. 10 i 11 – „O drzeworycie krok po kroku” – Justyna Lijka
       – godz. 10 i 11 – „Retabulum, szafa czy nastawa? O co chodzi w gotyckich ołtarzach?” – Monika Czapska
      
       Piątek, 25 maja
       – godz. 10 – „Dylemat: sporty indywidualne czy piłka nożna?” – Leszek Blanik
       – godz. 11 – „Semantyka widowiska sportowego” – prof. dr hab. Waldemar Moska
       – godz. 12 – „Historia piłki nożnej na Pomorzu” – dr Wiesław Wika.
      
Ada Kamińska, Muzeum Zamkowe w Malborku
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama