UWAGA!

XXVI Letni Salon Muzyczny Bażantarnia 2023 zaprasza

 Elbląg, XXVI Letni Salon Muzyczny Bażantarnia 2023 zaprasza

„Dyplomatyka i łowy”, to tytuł czwartej księgi „Pana Tadeusza”, której fragmenty usłyszymy w najbliższą niedzielę (2 lipca). Tym klasycznym utworem inaugurujemy XXVI Letni Salon Muzyczny Bażantarnia 2023 gdzie tradycyjnie obok koncertów usłyszymy perełki polskiej i nie tylko literatury.

Jakie fragmenty z bogatej i obszernej IV księgi usłyszymy?

Czy będzie to: „Zjawisko w papilotach budzi Tadeusza - Za późne postrzeżenie omyłki - Karczma - Emisariusz - Zręczne użycie tabakiery zwraca dyskusję na właściwą drogę - Matecznik - Niedźwiedź- Niebezpieczeństwo Tadeusza i Hrabiego - Trzy strzały - Spór Sagalasówki z Sanguszkówką, rozstrzygniony na stronę jednorurki Horeszkowskiej - Bigos - Wojskiego powieść o pojedynku Dowejki z Domejką, przerwana szczuciem kota - Koniec powieści o Dowejce i Domejce.”?

Zapraszamy do muszli koncertowej w Bażantarni, gdzie w interpretacji aktorów Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu: Beaty Przewłockiej, Dominika Blocha, Jerzego Przewłockiego i Mirosława Siedlera przypomnimy sobie ten trochę już zapomniany utwór. Autorką opracowania muzycznego jest Agnieszka Siedler.

„Pan Tadeusz” jest też zachętą do udziału w spacerach przyrodniczo-historycznych pod wspólnym tytułem „Tajemnice Bażantarni”. Zbiórka w niedzielę o godz. 15.30 pod muszlą koncertową a zapowiadane w tytule tajemnice zdradzą pracownicy Parku Krajobrazowego Wysoczyzna Elbląska.

 

Początek spektaklu w konwencji „sceny przy stoliku” godz. 17 wstęp wolny.

 

Organizatorem Letniego Salonu Muzycznego jest od ponad 25 lat Elbląskie Towarzystwo Kulturalne a tegorocznymi Partnerami są: Teatr im Aleksandra Sewruka w Elblągu, Park Krajobrazowy Wysoczyzna Elbląska, Zarząd Zieleni Miejskiej, Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Karola Wojtyły w Elblągu, Nadleśnictwo Elbląg, Elposter Jolanta Olszewska, Sekcja Emerytów i Rencistów ZNP w Elblągu, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Stowarzyszenie Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne.

 

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Samorządu Miasta Elbląg i Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 

Patronem medialnym wydarzenia jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl


Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Urzędnicy mogą sobie pośpiewać cienkim glosem po tym jak ch traktują! Muzyka lagodzi obyczaje-; )
 • Niestety coraz częściej koncerty słyszymy "obok" "sceny przy stoliku"! Nazywanie tych spotkań w Bażantarni "Letnim Salonem Muzycznym" jest coraz mniej zasadne. Ale fajnie, że w ogóle w niedziele letnie w Bażantarni wybrzmi muzyka. A poza tym nie każdy meloman jest teatromanem i odwrotnie. Jestem zdecydowanym, zdeklarowanym melomanem, stąd taki sarkastyczny komentarz. Ale i tak do zobaczenia w KAŻDĄ!!! niedzielę na Salonie, jaki by on nie był. I żeby nie daj Bóg nie padało.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  0
  Dziadzio(2023-06-27)
 • Muszla wyremontowana, a ilość imprez w ciągu lata, na palcach jednej ręki
 • Najgorzej, że towarzystwo z knajpy jest czasem tak głośne, że przeszkadza w odbiorze tego co na scenie.
 • Nie ma domu, w którym nie ma książki "Pana Tadeusza". Cel spotkania nietrafiony.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  5
  Anna L.(2023-07-02)
Reklama