UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Z kamerą wśród melodii – EOK & Celuloid

2019-08-20
Aktualizowany 2019-08-22 11:03
Elbląg, Z EOK wystąpi gitarowy duet Marek Napiórkowski i Artur Lesicki
Z EOK wystąpi gitarowy duet Marek Napiórkowski i Artur Lesicki (fot. nadesłana)

28 grudnia 1895 r. zimowe ulice Paryża. W Salonie Indyjskim Louis i August Lumière prezentują swój nowy wynalazek - kinematograf, a pokazowi towarzyszą szlachetne dźwięki gitary. Spotkanie okazało się pierwszą projekcją filmową w dziejach, a po latach nadszedł czas, aby historia zatoczyła koło. Nastąpi to 25 sierpnia (niedziela) za sprawą Elbląskiej Orkiestry Kameralnej oraz gitarowego duetu z najwyższej kulturalnej półki: Marka Napiórkowskiego i Artura Lesickiego.

Przeniesiemy się 50 lat wstecz, do czarno-białej ery polskiego kina. Choć spowita w dwóch kolorach, do dziś zachwyca bogactwem tematów i sugestywnością aktorskich kreacji. Któż nie pamięta konfliktu pokoleń z przymrużeniem oka, zawartego w "Wojnie domowej" czy powojennych polskich dylematów rodem z "Prawa i pięści"? Wystarczy przymknąć powieki…
       Wspomniany już duet tworzą przyjaciele nie tylko ze studia nagraniowego, ale jeszcze ze szkolnej ławki. Taką przyjaźń słychać od pierwszego akordu i nie inaczej będzie podczas sierpniowego koncertu. Nad całością będzie zaś czuwał doskonale znany melomanom Krzysztof Herdzin, od lat z powodzeniem łączący działalność na styku partytury, batuty i kamery filmowej. Nie tylko w Polsce, nie tylko w Europie, ale także m.in. w Chinach, Tajwanie, Australii, Kanadzie i USA.
      
       25 sierpnia (niedziela) godz.19.
       Sala Koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu
       Wykonawcy:
       Krzysztof Herdzin – dyrygent
       Marek Napiórkowski – gitara
       Artur Lesicki – gitara
       Elbląska Orkiestra Kameralna
      
       W programie m.in.
       Kompozycje polskich mistrzów muzyki filmowej z takich produkcji jak „Lalka”, „Wojna domowa”, „Pożegnanie z Marią”, „Prawo i pięść”, „Człowiek z żelaza” oraz autorskie utwory solistów. 
       Rezerwacje:
       Biuro Koncertowe, Ratusz Staromiejski,
       tel. 55 237 47 49, www. eok.elblag.eu
       Bilety: 60 zł (normalny), 50 zł (ulgowy)
       Sprawdź zniżki z Elbląską Kartą Dużej Rodziny
      
       Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik
       Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. J., Toyota Knedler
       Meble Wójcik jest Fundatorem Głównym Instrumentów Elbląskiej Orkiestry Kameralnej

      
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama