UWAGA!

Z Kinem Światowid polubisz poniedziałki

 
Elbląg, Z Kinem Światowid polubisz poniedziałki
(fot. nadesłane)

Nie lubisz poniedziałków? Może jednak zmienisz zdanie. Tylko w poniedziałki w Kinie Światowid bilet na film kosztuje 11 zł. To dobry pretekst, żeby znaleźć trochę czasu na obejrzenie najnowszych filmów również w tygodniu. "Zbliżenia", "Pinokio", "Bogowie", "Mama" i "Sędzia" - to filmowe propozycje na dzisiejsze (27 października) popołudnie i wieczór.

Film pt. „Zbliżenia” to nowy film fabularny Magdaleny Piekorz i scenarzysty Wojciecha Kuczoka – twórców nagrodzonego Złotymi Lwami na festiwalu filmowym w Gdyni filmu „Pręgi”. Marta ma 37 lat. Bez przerwy odzywający się sygnał telefonu: „Martusiu, odbierz tu mama!” nie pozwala jej czuć się swobodnie nawet w najbardziej intymnych chwilach. Lata, które spędziła z matką pod jednym dachem i ich bliska relacja sprawiają, że kobieta nie potrafi rozpocząć życia na własny rachunek… Seanse rozpoczynają się o 16.15 i 20.30.
       W Kinie Światowid nie brakuje także filmów dla najmłodszych widzów. Tym razem, o godz. 15.15, można całą rodziną wybrać się na „Pinokia”. Film jest wystawną ekranizacją klasycznej i niezmiennie popularnej bajki Carlo Collodiego. Opowiada pełną humoru historię drewnianego pajacyka, który za sprawą magii ożywa i wyrusza w świat na poszukiwanie przygód.
       O godz. 18 na dużym ekranie będzie można obejrzeć biograficzny film o Zbigniewie Relidze. "Bogowie" portretują wybitnego człowieka, który odważył się zmienić obowiązujące zasady. Wyjmując z ludzkiego ciała serce, Religa przełamał moralne, kulturowe i religijne tabu. Kilka dekad temu transplantacja serca była według powszechnej opinii działaniem wbrew naturze.
       „Mama” to film o owdowiałej kobiecie, która wychowuje samotnie agresywnego syna. Chłopak ma piętnaście lat i cierpi na ADHD. Wspólnie próbują związać koniec z końcem i stawić czoła problemom. Nieoczekiwanie w ich życiu pojawia się Kyla, tajemnicza sąsiadka mieszkająca po drugiej stronie drogi. Dziewczyna sprawia, że w życiu matki i syna znów pojawia się nadzieja na lepszą przyszłość. Początek seansu o godz. 17.15.
       W filmie "Sędzia" Downey wciela się w rolę Hanka Palmera, adwokata z wielkiego miasta, który powraca w rodzinne strony. Na miejscu dowiaduje się, że jego owdowiały ojciec, sędzia, jest podejrzany o popełnienie morderstwa. Hank postanawia dotrzeć do prawdy, a w trakcie swoich poszukiwań odnawia relacje z rodziną, z którą stracił kontakt wiele lat wcześniej. Seans rozpocznie się o godz. 19.45.
       Rezerwacja i zakup biletów są możliwe tutaj.
      
      
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama