UWAGA!

Z Orkiestrą zagrał Leszek Możdżer

 
Elbląg, Z Orkiestrą zagrał Leszek Możdżer
(fot. AD)

Sobotni (26 października) koncert Leszka Możdżera z Elbląską Orkiestrą Kameralną śmiało można uznać za kulturalne wydarzenie miesiąca. Uprawniają do tego wypełniona po brzegi sala Teatru im. Sewruka, ciekawy program koncertu i gorące reakcje publiczności. Zobacz zdjęcia.

Elbląską Orkiestrę Kameralną poprowadził Marek Moś. Leszek Możdżer zaprezentował się elbląskiej publiczności w kilku rolach – oczywiście pianisty jazzowego, ale również pianisty klasycznego i kompozytora. Odbyło się bowiem prawykonanie utworu Możdżera – Preludium i Fuga na orkiestrę smyczkową, wykonała go Elbląska Orkiestra Kameralna pod dyrekcja Marka Mosia, autor tylko się przysłuchiwał, a potem gorąco dziękował dyrygentowi i zespołowi. Jako pianista wykonał z EOK Koncert na fortepian (klawesyn) i orkiestrę smyczkową op. 40 Henryka Mikołaja Góreckiego. Nie mogło też zbraknąć repertuaru jazzowego, bo z pewnością nie pozwoliłaby na to publiczność. Laszek Możdżer wykonał – z Orkiestra i solo – m.in. kompozycje Krzysztofa Komedy i własne. Jazzu było najwięcej i chyba na to oczekiwali widzowie (na bis Możdżer zagrał również utwory jazzowe).
       Fakt, że Leszka Możdżera, niekwestionowaną gwiazdę pianistyki jazzowej, gościmy w Elblągu dość regularnie, jest znaczącym sukcesem Elbląskiej Orkiestry Kameralnej i jej dyrektor Bożeny Sielewicz.
      

 

A już 7 listopada kolejny koncert EOK, który też ma szansę stać się wydarzeniem. Na elbląskiej scenie w koncercie na jubileusz swego 20-lecia wystąpi „Andrzej Jagodziński Trio” (Andrzej Jagodziński, Adam Cegielski i Czesław „Mały” Bartkowski). W programie przede wszystkim tematy ludowe w aranżacjach na trio jazzowe, orkiestrę i solistów autorstwa Andrzeja Jagodzińskiego i Grażyny Auguścik, wokalistki uznanej przez amerykańskich krytyków muzycznych za gwiazdę światowego jazzu. „Andrzej Jagodziński Trio” i Grażyna Auguścik wystąpią oczywiście Elbląską Orkiestrą Kameralną pod batutą Marka Mosia.
      
      

PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • świetny koncert
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  pasjon(2013-10-27)
 • Potwierdzam. Świetny. Tylko dlaczego artysta w trampkach? EOK funkcjonuje dzięki gwiazdom, które zaprasza - i muzykom, którzy harują ponad siły. Promując nie siebie, a kogoś innego. .. .Szkoda. Ale koncert świetny. .. .Co Pan Leszek wyprawia z fortepianem, to w sumie szok. .. .Cieszę się, że mamy takiego artystę i co z tego, że w trampkach!. .. Niech gra!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  2
  Teatr2(2013-10-27)
 • A jakiś filmik na youtubie?
 • na każdej tego typu imprezie, czy to muzycznej, czy teatralnej w Elblągu przeciętnie 1 mężczyzna na 8 -10 kobiet, gdzie te chłopy ? czyżby wyjechały, albo aż tak nie znoszą Kultury.
 • Proszę nie czepiać się artysty w trampkach. Okazuje się, że on nie był gwiazdą wieczoru. Prawdziwa gwiazda, była niedoceniona i schowana na korytarzu. Pani bileterka. To była dopiero gwiazda. To ona mówiła co wypada, jak wypada, i co jest sztuką. Gratuluję EOK owi takiej załogi. Po prostu nic nie było w stanie jej przebić i jej czujnego wzroku przy pilnowaniu porządku. Cieszmy się, że tacy ludzie się nami zajmują. To oni przerywając bilety wiedzą najlepiej jak chamski i pospolity jest elbląski widz, i jak na wstępie należy sprowadzać go na parter, żeby sobie przypadkiem na koncercie nie pofikał. Sam koncert OK.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  FanStarejbileterki(2013-10-28)
 • potwierdzam. Ta bileterka, to faktycznie była franca jakich mało.
 • Jestem oburzona takim komentarzem. To przecież, do takich osób należy pilnowanie porządku i bardzo dobrze, że nawet w niemiły sposób zwracają uwagę. Co by to było, gdyby chamstwo czuło się na sali koncertowej jak u siebie w oborze.
 • wszystkie chłopy bileterka przepędziła:)
 • Koncert znakomity, znakomity. Leszek Możdżer był tak słodki. .. a przede wszystkim to Mistrz. Co do EOK to ciężko pracują, bo nie mogliby grać z takimi gwiazdami jak On i inni. Dzięki temu maja prace i pieniądze. Zgadzam się z autorem artykułu, że to także zasługa Dyrekcji ale i pracowników EOK. Bardzo Wam wszystkim gratuluję!!!!!
 • A kogo muzycy promuja jak nie siebie, harują bo maja za to pracę i opinię dobrej orkiesry i tylko dziękować Panu Mosiowi i Dyrektor, że tak to organizują. Brawo!
 • Każdy może grać z każdym jak zapłaci. Gdyby orkiestra była taka dobra to nie oni by płacili innym by z Nimi grali tylko byłoby odwrotnie. Sam Pan Leszek przytulił za to wspólne muzykowanie 25 tyś.
 • Pan Moś z tego co wiem jedyną rzeczą jaką do tej pory zorganizował dla EOK to miejsce na koncie aby mieli mu gdzie pieniążki przelewać.
Reklama