UWAGA!

Z wizytą na plenerze w Kadynach

 
Z wizytą na plenerze w Kadynach
fot. nadesłana

- Z jednej strony widzimy plażowiczów, turystów, a z drugiej strony artystów, którzy ciężko pracują. Mamy trzeci dzień pleneru w Kadynach, a tyle prac powstało, uważam, że przepięknych – mówi Anna Wasilewska, członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego, która w czwartek, 10 lipca, odwiedziła uczestników pleneru artystycznego.

Plener w Kadynach odbywa się już po raz ósmy, a organizują go Centrum Spotkań Europejskich Światowid i Stowarzyszenie Jantar. Tematem przewodnim jest tworzenie i malowanie kafli w technice podszkliwnej. Ale nie brakuje także atrakcji dla miłośników twórczych wrażeń.
       Za nami konkurs rzeźby w piasku i „Podróż ze szkicownikiem”, a już 11 lipca o godz. 10 przy bramie wjazdowej na teren folwarku w Kadynach rozpocznie się akcja plastyczna. Na rozłożonych płótnach będzie można tworzyć prace malarskie. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych.

 


       - Od godz. 15 na plaży będzie można oglądać efekty prac uczestników pleneru - mówi Ewa Bednarska-Siwilewicz, koordynator pleneru.
       Natomiast o godz. 18.30 organizatorzy zapraszają do świetlicy „Kadyna” na otwarcie wystawy prac osób uczestniczących w projekcie „Ślady kultury dziedzictwo znane i nie znane”. Będzie można zobaczyć rzeźbione skrzynie, koronki, prace wykuwane w metalu oraz malowane kafle i gwizdki ceramiczne.
       - Takie działania, jak plener w Kadynach, są potrzebne. Turysta podejdzie, zainteresuje się, a plaża jest takim miejscem, gdzie raczej nikt nie spodziewa się artystów. Wiele lat trwa taka inicjatywa i uważam, że nie powinniśmy jej zaprzestać – mówi Anna Wasilewska.
      

Plener jest częścią projektu "Śladami kultury - trakt tradycji i tworzywa" dofinansowanego ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Starostwa Powiatowego w Elblągu.
      
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)