UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Z wrażliwości serca

Elbląg, Dziecięce twarze urzekają niewinnością, światłem i pięknem
Dziecięce twarze urzekają niewinnością, światłem i pięknem (fot. PS)

Kobiety są spójne z naturą i mają w sobie cały świat, dlatego Margarita Wójcik wybrała je na temat swoich linorytów. Natomiast malarstwo poświęciła dzieciom, portretując ich piękne, jasne, niewinne twarze. Wczoraj (25 lutego) w Galerii Zum, mieszczącej się przy ul. Kowalskiej 3-5d otwarta została wystawa prac artystki. Zobacz fotoreportaż z wernisażu.

W galerii, której pomysłodawczynią i właścicielką jest Krystyna Olechnowicz, zgromadzili się przyjaciele, znajomi Margarity Wójcik oraz miłośnicy sztuki.
       - To pierwszy wernisaż malarski w Galerii Zum – mówiła Krystyna Olechnowicz. – Dlaczego wybrałam Margaritę Wójcik? Ujęła mnie bowiem swoją otwartością, skromnością, wielkim sercem i niewątpliwym talentem. Artystka prezentuje tu swoje prace, ale i prowadzi kurs rysunku i malowania, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem elblążanek.
       Na wystawie można podziwiać dziecięce portrety malowane sercem, szlachetnym sercem, jak powiedział jeden z przyjaciół artystki.
       - Maluję dzieci własne, znajomych, tworzę też portrety na zamówienie – mówi Margarita Wójcik. – W życiu kobiety są różne okresy, także okres macierzyństwa, który spowodował, że to dzieci są moim natchnieniem.
       Wśród prezentowanych prac są również linoryty. Tu głównym tematem jest kobieta.
       - Kobiety są spójne z naturą, mają w sobie cały świat – wyjaśnia swój wybór artystka. – A w linorycie wszystko jest jedną materią.
      

 


       Prace Margarity Wójcik nacechowane są wrażliwością artystki. Dziecięce twarze zerkające z obrazów urzekają światłem, niewinnością, pięknem. Linoryty zaś budzą zainteresowanie, intrygują. Warto wybrać się do Galerii Zum, by obejrzeć tę ciekawą wystawę.
      
       O artystce
       Margarita Wójcik jest absolwentką Wyższej Szkoły Technologii i Projektowania Odzieży w Kijowie. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku w pracowni prof. Marii Targońskiej i prof. Macieja Świeszewskiego. Od 8 lat mieszka w okolicach Elbląga. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, akwarelą i rysunkiem. Margarita Wójcik ma na swoim koncie wystawy indywidualne, jak i zbiorowe na Ukrainie (skąd pochodzi), we Francji, a także w Polsce. W 2009 roku elblążanie mieli okazję oglądać jej prace podczas Salonu Elbląskiego.
      

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama