UWAGA!

Zabawy z Gwizdkiem

Elbląg, Zabawy z Gwizdkiem
fot. nadesłana

Rodziców z dziećmi w wieku przedszkolnym zapraszamy już w najbliższy wtorek 12 lutego o godz. 17 do Filii nr 5 Biblioteki Elbląskiej na kolejne spotkanie z cyklu „Bajkowa Wyspa”. Podczas zajęć dzieci i ich opiekunowie zapoznają się z sympatycznym świstakiem Gwizdkiem z książki „Gwizdek i śniegowa kula” Barbary Gawryluk oraz wezmą udział w grach i zabawach. Wstęp wolny.

„Gwizdek i śniegowa kula” to druga, z czterech części przygód sympatycznego świstaka Gwizdka, zamieszkującego w Tatrach. Świstak, zbudzony przez głośne chrapanie Taty i Wujka Fuńka, wymyka się z norki, aby zobaczyć zimę. Pierwszy raz bawi się na śniegu, spotyka także narciarzy i zwierzątka, które nie zapadają w sen zimowy.
      
       Drogi rodzicu!
       Każda bajka to doskonały pretekst do rozmowy z dzieckiem i budowania więzi. Czytanie dzieciom wartościowych książek, rozmowa o ich treści, kształtowanie potrzeby i nawyku czytania jest warunkiem rozwoju krytycznego myślenia, mądrości życiowej, wyobraźni i wrażliwości moralnej.
(I. Koźmińska, E. Olszewska „Wychowanie przez czytanie”)
      
       Filia nr 5 mieści się przy ul. Rodziny Nalazków 20, w budynku Szkoły Podstawowej nr 9 i Gimnazjum nr 1. Jest to nowy punkt na mapie Elbląga, gdzie rodzice i ich pociechy mogą spędzać wspólnie czas na kreatywnej i rozwijającej zabawie. W przestrzeni biblioteki, w pomieszczeniu wydzielonym specjalnie dla najmłodszych dzieci odbywają się zajęcia pod nazwą „Bajkowa wyspa”. Inspiracją do tych zajęć są oczywiście książki i ich bohaterowie. Serdecznie zapraszamy. Zajęcia są bezpłatne.
       Kontakt: tel.55 625 60 95, e-mail: filia.nalazkow@bibliotekaelblaska.pl
      
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama