UWAGA!

Zachwyceni Elblągiem i okolicami

 
Elbląg, Wystawę zdjęć fotografików krajobrazu można oglądać do końca września w Ratuszu Staromiejskim
Wystawę zdjęć fotografików krajobrazu można oglądać do końca września w Ratuszu Staromiejskim (fot. Z)

Elbląska starówka, gęsi przy świetlicy w Kleciu czy też Wzgórze Katedralne we Fromborku. To tylko niektóre kadry uchwycone przez uczestników Ogólnopolskiego Forum Fotografii Krajoznawczej PTTK którzy w czerwcu poznawali nasz region. W piątek (1 września) w Ratuszu Staromiejskim została zaprezentowana wystawa poplenerowa.

Impreza co roku odbywa się w innym miejscu w Polsce. Gospodarzem tegorocznej edycji był Klub Fotograficzny elbląskiego oddziału PTTK. W dyskusjach o fotografii i wspólnych plenerach uwieczniających piękno naszego regionu wzięło udział ponad 50 przedstawicieli klubów fotograficznych z ponad 21 miejscowości z całej Polski. Fotografowie zwiedzili m.in. elbląską starówkę, Wysoczyznę Elbląską oraz Żuławy Elbląskie. Byli również m.in. we Fromborku, Malborku, Raczkach Elbląskich. A swoje wspomnienia uwiecznili oczywiście na zdjęciach.
       - Jest to efekt końcowy wielkiej pracy naszych fotografów. Wiemy, że podróże krajoznawcze czyli zwiedzanie, rowerem, pieszo, pociągiem jak kto woli, to dobra okazja do zachowania tego, co nas otacza. Tym bardziej że nasz krajobraz bardzo szybko się zmienia – mówił Leszek Marcinkowski, prezes elbląskiego oddziału PTTK.
       - Po plenerze otrzymałem ponad 400 zdjęć. Z tych wszystkich starałem się wybrać te najciekawsze i je dzisiaj państwu pokazać. Wszystko po to, aby żeby zaprezentować to, co mamy najpiękniejsze w Elblągu i okolicy. Nie wiem, czy mi się to udało, to zostawiam państwa ocenie – wyjaśniał Henryk Myśliński, prezes Klubu Fotograficznego PTTK. - Jednym z ciekawszych kadrów była świetlica w Kleciu, gdzie na turystów zawsze czekają gęsi chętne do pozowania. Ten wiejski i sielski krajobraz zachwycił wszystkich uczestników naszego forum – opowiadał Henryk Myśliński.
       Wystawa będzie czynna do końca września w godzinach pracy Ratusza Staromiejskiego.
      
Z
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama