UWAGA!

Zachwyt literacki

 Elbląg, Źródło: Rzeczpospolita .
Źródło: Rzeczpospolita .

Już jutro (25 lutego) o godz. 19 rozpocznie się czwarta edycja imprezy pod nazwą „Tydzień z Rzeczpospolitą". Spotkanie będzie miało miejsce w Galerii Nobilis w „Światowidzie”. Podczas imprezy centrum kultury pokazuje najważniejsze – zdaniem dziennikarzy „Rzeczpospolitej” – wydarzenia kulturalne minionego roku. Pierwszego dnia odbędzie się spotkanie z literaturą.

Przypomnijmy, kluczem do dokonania wyboru jest publikacja "Bilans 2008 w kulturze. Zachwyty i rozczarowania", jaki ukazał się na łamach Rzeczpospolitej pod koniec roku. Gospodarzem pierwszego dnia będzie redaktor Krzysztof Masłoń, a jego gościem Inga Iwasiów, autorka nagrodzonej „Zachwytem 2008" powieści „Bambino".
     Inga Iwasiów jest autorką opowiadań, tomików poetyckich, a przede wszystkim rozlicznych rozpraw i esejów, w których zajmuje się literaturą polską XX i XXI wieku ze stanowiska krytyki feministycznej. Profesorka Uniwersytetu Szczecińskiego, literaturoznawczyni, krytyczka literacka, poetka i prozaiczka, od 1999 roku redaktor naczelną dwumiesięcznika literackiego „Pogranicza”.
     - Na spotkanie zapraszamy tych, których powieść „Bambino” zachwyciła i tych, którzy chcą zadać autorce kilka pytań – mówi Inesa Janta – Lipińska z CKiWM „Światowid”. Wstęp jest wolny.
Oprac. Anieze

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama