UWAGA!

Zaduszki Jazzowe w MDK-u

2014-10-28
Aktualizowany 2014-11-03 16:08
Elbląg, Piotr Lemański
Piotr Lemański (fot. nadesłane)

Zaduszki Jazzowe to jedno z najbardziej popularnych cyklicznych wydarzeń kulturalnych już nie tylko Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu, ale i samego Elbląga. 6 listopada  o godz. 18 w MDK-u przy ul. Bema 37 po raz kolejny salę widowiskową wypełnią jazzowe dźwięki. Wstęp wolny.

Tegoroczni artyści X ZaduszekJazzowych to: Piotr Lemański Kwintet, Sergiej Kriuczkow & Riverboat Ramblers Swing Orchestra, Mały Kotek Band oraz Rafał Motycki.
       Piotr Lemański jest związany z profesjonalną sceną jazzową od początku lat 80-tych, oprócz prowadzenia własnych zespołów ma na swoim koncie współpracę z większością muzyków stanowiących czołówkę polskiej sceny jazzowej. Najczęściej koncertuje w małych składach, ale jest także jednym z nielicznych gitarzystów jazzowych grających recitale solowe. Jest cenionym wykładowcą na wszelkiego rodzaju warsztatach muzycznych. Jego zainteresowania obejmują zarówno gitarę elektryczną, akustyczną jak i klasyczną. Uczy nie tylko jazzowej improwizacji, ale także trudnej sztuki akompaniamentu oraz jazzowej gry solowej.
       Ukraińsko-polski sextet Riverboat Ramblers Swing Orchestra powstał 30 lat temu. W ich repertuarze są światowe standardy muzyki swingowej, jazz tradycyjny, bossa nova oraz grane we własnych aranżacjach przeboje muzyki rozrywkowej. Z powodzeniem grają muzykę latynoamerykańską i największe przeboje muzyki rosyjskiej. Trzon grupy tworzą charyzmatyczny trębacz i wokalista, od wielu lat kierownik zespołu Sergiej Kriuczkow oraz wybitny kontrabasista Jurij Miszczenko. Kilka lat temu ukształtował się aktualny skład zespołu z perkusistą - Adamem Zagrodzkim, saksofonistą - Krzysztofem Borowcem, pianistą - Sergiejem Morozovem oraz kompozytorem i puzonistą - Markiem Romanowskim. Riverboat Ramblers Swing Orchestra z ogromnym powodzeniem uczestniczy w licznych festiwalach krajowych i zagranicznych.
      
Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama