UWAGA!

Zaduszki poetyckie - Elbląska Scena Literacka

 
Elbląg, Zaduszki poetyckie - Elbląska Scena Literacka

Początek listopada nastraja zawsze refleksyjnie. Może dlatego amerykańskie wzorce do końca się nie mogą u nas zadomowić. I słusznie. Daleka jestem od krytykowania czy narzucania wzorców, ale może taki eklektyzm jest słuszny - jedni wolą straszyć, inni wracać do pogańskich dziadów, a jeszcze inni po prostu wspominać.

Listopadowe święto jest przeżyciem szczególnie intymnym. Skupiamy się na obrazie, jaki został w nas po kimś mniej lub bardziej bliskim. To także czas, kiedy dociera do nas, jak wiele ważnych osób odeszło. Osób, które tworzyły, zmieniały świat, kreowały nowe rzeczywistości. Tradycyjnie pragniemy zaprosić Państwa na zaduszki poetyckie, które odbędą się 4 listopada o godzinie 18 na Małej Scenie Teatru w Elblągu. Chcielibyśmy przypomnieć sylwetki poetów współczesnych, którzy w tym roku zbyt szybko opuścili nas. Będziemy czytać wiersze oraz prozę poetycką Tadeusza Stirmera, Romka Knapa, Artura Fryza, Piotra Fedorczyka, Ireneusza Pietronia, szczególnym sentymentem wspominać naszego klubowego kolegę. Zapraszamy Państwa na spotkanie z poezją nad wyraz aktualną, trudną, bo już zamkniętą.
      
       Zaduszki poetyckie - 4 listopada o godz. 18  - Mała scena Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Wstęp wolny.
       Projekt "Elbląska Scena Literacka. Sezon 15" jest realizowany i współfinansowany w ramach zadania Departamentu Kultury Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Elbląg „Wspieranie inicjatyw na rzecz kultury i dziedzictwa narodowego” przez Stowarzyszenie "Alternatywni" w porozumieniu z Teatrem im. Aleksandra Sewruka z Elblągu.
      
Dominika Lewicka-Klucznik
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama