UWAGA!

„Zamiast” Janiny Olejnik

Elbląg, „Zamiast” Janiny Olejnik
fot. nadesłana

Filia nr 4 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Ogólnej zaprasza na wernisaż wystawy autorstwa Janiny Olejnik pt. „Zamiast”, który odbędzie się w piątek 10 kwietnia o godz. 18.00 w mini galerii „Rudy kot”. Wstęp wolny.

Janina Olejnik o sobie i malowaniu:
       Malować zaczęłam dość późno. Przez wiele lat byłam konsumentką sztuki, która stanowiła tylko piękny element mojego życia toczącego się wśród rodziny i przyjaciół. Praca zawodowa i spora aktywność społeczna ograniczały mój kontakt z malarstwem, piękną architekturą i przyrodą do oglądania i podziwiania. W pewnym momencie życia to się zmieniło. Dziś nie potrafię precyzyjnie określić, kiedy i dlaczego. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że moje malowanie i radość, jaką ta zabawa kolorem i kształtem mi daje, jest ZAMIAST. Zamiast cudownych kosmetyków, botoksu i diety cud. Zamiast „bo nikt mnie nie kocha i wszystko mnie boli”. Więc, zamiast zawracać kijem Wisłę i zazdrościć tańczącym na lodzie, sięgnęłam po pędzle i farby. Najpierw nieśmiało akwarelami zaczęłam od kwiatów, zachwycona ich różnorodnością, kolorami i kształtami. Potem zaczęłam malować pejzaże, bo zawsze poruszała mnie doskonałość i piękno przyrody. A teraz już drugi rok, korzystając z cennych wskazówek artysty i nauczyciela Zbigniewa Śmiechowskiego, bawię się farbami olejnymi. I to jest moja recepta na wciąż piękne i ciekawe życie na emeryturze.
      
       Ideą mini galerii „Rudy kot” jest promowanie twórczości mieszkańców naszego miasta. Wystawy odbywają się tam pod hasłem "Pasje małe i duże", dając możliwość prezentowania artystom amatorom swoich prac.
       Więcej informacji:
       Filia nr 4
       ul. Ogólna 59/1
       tel. (55) 625 60 90
      
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama