UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zamkowe Kameralia

Elbląg, Zamkowe Kameralia

W poniedziałek 21 maja w Malborku, w ramach majowej edycji Zamkowych Kameraliów, koncert fortepianowy w wykonaniu Marty Osowskiej-Utrysko. Początek o godz. 18.

Marta Osowska-Utrysko - pianistka, teoretyk muzyki, pedagog. Ukończyła z wyróżnieniem klasę fortepianu prof. Tatiany Shebanovej i prof. Jarosława Drzewieckiego w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, a także wydział kompozycji i teorii muzyki tejże uczelni. Stypendystka Ministra Kultury w latach 2000-2004, Elbląskiej Fundacji Akademickiej oraz Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego.
       Prowadzi aktywną działalność artystyczną. Występuje jako solistka i kameralistka (Bayreuth, Kaliningrad, Warszawa, Szczecin, Bydgoszcz, Elbląg). Ma na swoim koncie trzy nagrania płytowe. Bierze udział w prawykonaniach utworów współczesnych twórców. Komponuje i aranżuje (muzyka do musicali, słuchowisk radiowych, transkrypcje, aranżacje muzyki rozrywkowej).
       Jako teoretyk muzyki bierze udział w konferencjach i sympozjach naukowych, a także publikuje swoje prace. Jest wykładowcą Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Elblągu (od 2005r.). Pełni funkcję redaktora zeszytów naukowych Podkarpackiej Fundacji Rozwoju Kultury.
       Jest zaangażowanym pedagogiem muzyki i propagatorem sztuki. Od 2007 roku prowadzi klasę fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej w Malborku. Współpracuje z Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu jako muzyk i instruktor wokalny. Jest animatorem kultury w kręgach osób starszych, chorych i niepełnosprawnych. Pracuje jako project manager tworząc projekty dla licznych instytucji m.in. CSE „Światowid” w Elblągu, Urzędu Miejskiego w Malborku, Elblągu, Tczewie.
       Ponadto od 2005 roku prowadzi Towarzystwo Muzyczne Eroico, którego jest prezesem.
      
       Program koncertu:
       Jan Sebastian Bach- 6 Preludiów i Fug z I tomu Das Wohltemperierte Klavier (Es- dur, es-moll, E-dur, e-moll, F-dur, f-moll)
       Piotr Czajkowski- „Czerwiec” i „Wrzesień” z cyklu „Pory roku”
       Marcin Kopczyński- IV Sonata Fortepianowa
      
       Bilety w cenie 10 zł (uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich oraz emeryci i renciści powyżej 50. roku życia za okazaniem ważnej legitymacji - 5 zł, dzieci do lat 7 - wstęp bezpłatny) do nabycia w kasie Muzeum Zamkowego w Malborku, w e-sklepie zamkowym.
      
Ada Kamińska, Muzeum Zamkowe w Malborku
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama