UWAGA!

Zaopiekuj się Warmią - dobrze

 
Elbląg, Zaopiekuj się Warmią - dobrze

Pozostały ostatnie dni na zgłoszenia udziału w konferencji dotyczącej dziedzictwa materialnego i niematerialnego Warmii. Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza do Barczewa na spotkania szkoleniowo-warsztatowe, połączone z dyskusjami z udziałem ekspertów.

Samorządowców, nauczycieli, przedstawicieli instytucji kultury i organizacji pozarządowych, depozytariuszy, właścicieli i opiekunów historycznych warmińskich budynków i zabudowań oraz wszystkie osoby zainteresowane dziedzictwem materialnym i niematerialnym Warmii CSE „Światowid” zaprasza do udziału w spotkaniach zorganizowanych w ramach projektu „Warmio, quo vadis?”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
       - Każdy z uczestników otrzyma pakiet materiałów, które powstały w ramach projektu – mówi Hanna Laska-Kleinszmidt, koordynator projektu. – Będzie to okazja do zdobycia książki „Warmio, quo vadis?”, płyt z filmami „Pięć opowieści o Warmii”. Uczestnikom przekażemy również ulotki z informacjami o tym, jak dbać o warmińską zieleń.
       Na konferencję zaproszeni zostali specjaliści z zakresu ochrony zabytków, krajoznawcy, regionaliści, eksperci z ogromną wiedzą dotyczącą naszego regionu, którzy znają go od podszewki. Podczas spotkań, w zależności od dnia konferencji (można uczestniczyć w całości lub wybrać jeden dzień) zostaną podjęte tematy ochrony zabytków – przepisów prawnych, praktyki, codziennej opieki nad zabytkami, opieki nad historyczną zielenią i edukacji regionalnej.
       Potwierdzenie obecności, z zaznaczeniem dnia, którego dotyczy wybór, należy przesłać mailowo pod adres: rpd@swiatowid.elblag.pl. Zgłoszenia są przyjmowane do 18 października br. Udział w konferencji jest bezpłatny.
       Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
      
       Data: 25-27 października 2017 r.
       Miejsce: Barczewo – Skarbiec Kultury Europejskiej
      
       Ramowy program konferencji:
       25 października (środa) godz. 9 - 14.30
       9.00 – rozpoczęcie konferencji, prezentacja dobrych praktyk
       10.30 – dr Iwona Liżewska (kierownik Oddziału Terenowego Narodowego Instytutu Dziedzictwa) - Warmia pełna zabytków? O tym jak je chronić, dostrzegać i opiekować się nimi
       12.30 – przerwa kawowa
       13.00 – Dariusz Barton (Warmińsko – Mazurski Wojewódzki Konserwator Zabytków) – Rola zaleceń konserwatorskich w procesie inwestycyjnym. Podstawy prawne i dobre praktyki
       14.30 – obiad
      
       26 października (czwartek) godz. 9 – 14.30
       9.00 – rozpoczęcie konferencji
       9.40 – dr Iwona Liżewska (kierownik Oddziału Terenowego Narodowego Instytutu Dziedzictwa) - Zabytek - szansa czy obowiązek?
       11.10 – dyskusja
       11.30 – przerwa kawowa
       12.00 – Marzena Zwierowicz (główny specjalista ds. zabytków nieruchomych w zakresie zabytkowej zieleni, Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków) Historyczna zieleń - cenna, unikatowa, kształtowana przez wieki przestrzeń kulturowa Warmii
       13.00 – Dariusz Barton (Warmińsko – Mazurski Wojewódzki Konserwator Zabytków) – Jak prawidłowo przeprowadzić renowację zabytku?
       14.15 – dyskusja
       14.30 – obiad
      
       27 października (piątek) godz. 9 – 14.30
       9.00 – rozpoczęcie konferencji
       9.40 – Joanna Piotrowska (starszy specjalista w Oddziale Terenowym Narodowego Instytutu Dziedzictwa) - Definicje i działania. Czy i jak można nauczyć dziedzictwa?
       11.10 – dyskusja
       11.40 – przerwa kawowa
       12.15 – dr hab. Izabela Lewandowska, prof. UWM (Kierownik Pracowni Badań nad Historią Mówioną i Dydaktyką Historii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego) – Warmia w edukacji regionalnej (warsztaty)
       14.30 – obiad
      
       Projekt "Warmio, quo vadis?" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
       Partnerami projektu są: Narodowy Instytut Dziedzictwa w Warszawie, Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Olsztynie wraz z delegaturą w Elblągu, Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu, Muzeum Budownictwa Ludowego. Park Etnograficzny w Olsztynku, Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku, Stowarzyszenie Jantar z Elbląga, Portal kulturaludowa.pl, Polskie ​Radio Olsztyn, Dziennik Elbląski, Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl, portal Kulturalny Warmii i Mazur eŚwiatowid.pl, portal eKulturalni.
      
Edyta Bugowska, Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama