UWAGA!

Zaplanuj artystyczną drogę

 Zaplanuj artystyczną drogę
fot. nadesłana

Sukces na Festiwalu "…czy to jest kochanie?" uważam za jedno z najważniejszych wydarzeń podczas mojej drogi artystycznej. Bardzo się cieszę, że mogłem być (…) w Elblągu i uczestniczyć w jednym z najważniejszych świąt słowa w Polsce – tak mówił Daniel Stachuła, laureat Grand Prix w dwóch ostatnich edycjach Festiwalu. Organizatorzy zapraszają recytatorów i wykonawców piosenki poetyckiej do udziału w prezentacjach konkursowych. Do 1 marca jest jeszcze czas na wysłanie zgłoszenia.

Sukces ma wiele twarzy. Dla zdolnych ludzi, dla których znaczenie ma jakość, nie ilość, atmosfera, nie show i artyzm, nie popularność, to właśnie takie Festiwale, jak ten w Elblągu są miejscem gdzie mogą się zaprezentować, poznać osoby, które myślą podobnie i poddać się ocenie, przez starannie dobrane jury, które nie przyciska czerwonego x, ale dokładnie analizuje występy, a potem rozmawia z uczestnikami.
       - Na naszym Festiwalu nie ma ograniczenia wiekowego, liczy się talent – opowiada Aleksandra Bednarczuk, kierownik artystyczny OFSS „…czy to jest kochanie?” - Uczestnicy Festiwalu zmagają się ze sobą w kategoriach piosenki poetyckiej i recytacji. A przypomnieć należy, że wśród uczestników Festiwalu byli m.in. Dominika Figurska, Tomasz Ciachorowski, Mela Koteluk czy Dorota Osińska.
       Występy mają być przede wszystkim po polsku i o miłości – wierszem, prozą lub piosenką. Oceni je jury, które przyzna nagrody, ale również porozmawia z każdym uczestnikiem, powie co było dobre, a co poprawić, żeby być jeszcze lepszym. W tegorocznym jury zasiądą Jan Poprawa - historyk, publicysta i krytyk muzyczny, Konrad Dworakowski - dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Lalki i Aktora „Pinokio” w Łodzi oraz Jarosław Wasik - dyrektor artystyczny Festiwalu „Poetycka Dolina” oraz Dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.
       Na prezentacje konkursowe mogą zgłaszać się osoby indywidualne i reprezentanci ośrodków kultury czy też szkół artystycznych. Wystarczy przygotować dwa utwory o miłości, wiersze lub piosenki poetyckie i przesłać do CSE „Światowid” kartę zgłoszeniową. Zgłaszać można się do 1 marca drogą pocztową lub mailowo na adres: aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl.
       Na najlepszych czekają nagrody (finansowe m.in. Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu przekazało 1,5 tys. zł i rzeczowe), ale też możliwość występu podczas Koncertu Galowego. Przesłuchania odbędą się 19 marca w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Koncert Galowy, którego gwiazdą będzie Ewa Bem, odbędzie się dzień później, 20 marca.
       Regulamin i karta zgłoszeniowa dostępne są na stronie Festiwalu: www.kochanie.swiatowid.elblag.pl.
      
       Patronami medialnymi OFSS "...czy to jest kochanie?" są: Tygodnik Przegląd, Kultura Online, Kraina Łagodności, Portal Społecznościowy eKulturalni.pl, Portal Kulturalny Warmii i Mazur eŚwiatowid.pl, TVP Olsztyn, Radio Olsztyn, Telewizja Elbląska, Dziennik Elbląski, Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl. Współpraca redakcyjna: RMF Classic.
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)