UWAGA!

Zaplanuj sierpniowe noce z piosenką artystyczną

 Zaplanuj sierpniowe noce z piosenką artystyczną

Elbląskie Noce. Festiwal Piosenki Wartościowej w Elblągu zagości po raz dziewiętnasty, w Pasłęku - po raz pierwszy. Już 21 sierpnia rozpocznie się trzydniowa uczta dla miłośników wartościowej piosenki i sztuki, na którą zaprasza Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.

Koncertem „Najlepsi z Najlepszych” laureaci ogólnopolskich festiwali piosenki artystycznej otworzą Elbląskie Noce. Wschodzące gwiazdy piosenki artystycznej 21 sierpnia o godzinie 19 zaśpiewają w Pasłęku na scenie przy zamku św. Wojciecha oraz 22 sierpnia o godzinie 16 w dużej sali Kina „Światowid” w Elblągu.
       - Miłośnicy artystycznych doznań już mogą w kasie „Światowida” odbierać bezpłatne wejściówki na koncert w Elblągu – mówi Aleksandra Bednarczuk, kierownik artystyczny Festiwalu. – Na wydarzenie w Pasłęku wstęp jest wolny, tutaj wejściówki nie będą potrzebne.
       Najlepsi adepci piosenki artystycznej zaśpiewają z towarzyszeniem zespołu pod kierownictwem muzycznym Bartosza Krzywdy.
       - Po muzycznych występach zaprosimy widzów na spektakl w wykonaniu Teatru Capitol z Warszawy. W komedii „Przekręt (nie) doskonały” wystąpią między innymi Joanna Moro i Rafał Cieszyński – mówi Aleksandra Bednarczuk.
       Spektakl jest komedią obyczajową o… podatkach. Trudno o bardziej bieżący i zaskakujący temat. A więc jak przechytrzyć skarbówkę? Bohaterowie sztuki znaleźli na to sposób! „Przekręt (nie) doskonały” będzie można obejrzeć na deskach Teatru im. Aleksandra Sewruka 22 sierpnia o godzinie 18. Natomiast ostatni dzień Elbląskich Nocy wypełniony będzie muzyką. Na początek, z autorskimi interpretacjami piosenek Agnieszki Osieckiej, wystąpi laureat Księżycowej Statuetki Elbląskich Nocy 2013 – Tomasz Steńczyk z zespołem. Chwilę później scena będzie należała jednej z najbardziej utalentowanych polskich piosenkarek ostatniej dekady - do Ani Dąbrowskiej. Podczas koncertu nie zabraknie najnowszych piosenek oraz tych, z pewnością doskonale znanych elbląskiej publiczności.
       Bilety na spektakl „Przekręt (nie) doskonały” w cenie od 50 zł i na koncert Ani Dąbrowskiej w cenie 45 zł, dostępne są w kasie CSE „Światowid” w Elblągu.
      
       Patronat honorowy nad Festiwalem objęli: Gustaw Marek Brzezin, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Witold Wróblewski, Prezydent Elbląga
      
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)