UWAGA!

Zaśpiewaj w Cantacie

Elbląg, Zaśpiewaj w Cantacie

Chór Cantata Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej zakwalifikował się do dwóch prestiżowych konkursów – w Krakowie oraz w Gelnhausen (Niemcy). W związku z tym chór ogłasza nabór nowych chórzystów – szczególnie gorąco zaproszeni są mężczyźni!

Chór Cantata Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej przeszedł pomyślnie eliminacje i dostał się na dwa konkursy: Krakowski Międzynarodowy Festiwal Chóralny gdzie głównym jurorem jest wybitny kompozytor Romuald Twardowski oraz na Konkurs Międzynarodowy „Heart of Europe” w miejscowości Gelnhausen w Niemczech. W związku z zaplanowanymi konkursami chór ogłasza nabór i zaprasza w swoje szeregi wszystkie osoby uzdolnione muzycznie. Przede wszystkim chcielibyśmy ośmielić i zaprosić do współpracy panów! Chętne osoby w wieku od 16 do 40 lat zapraszamy w każdy wtorek, środę lub czwartek o godzinie 18.00 do budynku filii Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej (dawna Szkoła Podstawowa nr 5) przy ul. Robotniczej 197. Wszelkie informacje na temat chóru można również odnaleźć na naszej stronie internetowej: www.cantata.elblag.pl.
       Chór Cantata jest chórem mieszanym działającym od ponad 23 lat jako Stowarzyszenie Miłośników Muzyki. Chór skupia ludzi, których łączy wspólna pasja – umiłowanie śpiewu chóralnego. W repertuarze Cantaty znajdują się utwory świeckie i sakralne różnych epok historycznych, standardy jazzowe, gospel, spirituals oraz muzyka ludowa. Zespół koncertował w Czechach, Francji, Niemczech, Szwecji, na Litwie i Łotwie. Ma na swoim koncie wieloletnie doświadczenie w konkursach i festiwalach, które zaowocowało wieloma sukcesami i nagrodami m. in.: Srebrny Medal na Festiwalu im. Johannesa Brahmsa w Wernigerode (Niemcy), Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego na Festiwalu „O Warmio moja miła” Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie oraz Brązowy i Srebrny medal na XXXI Międzynarodowym Festiwalu Chórów w Ołomuńcu. W 2008 roku otrzymał również certyfikat i prestiżowy tytuł „Chór Cantata – Skarbnicą Kultury na Warmii i Mazurach”. Dyrygentem Chóru jest Marta Drózda-Kulkowska.
      
Marta Drózda-Kulkowska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama