UWAGA!

Zdjęcia ojca Mateusza

2009-06-21
Aktualizowany 2009-07-04 16:05
Elbląg, Zdjęcia ojca Mateusza

W każdą wakacyjną niedzielę w dolnej sali domu o. Andrzeja Klimuszki, znajdującego się przy franciszkańskim klasztorze przy ul. Obrońców Pokoju można oglądać wystawę fotografii zatytułowaną „Franciszkańskim okiem”. Zdjęcia przedstawiają świat „podglądany” przez obiektyw franciszkanina, o. Mateusza Stachowskiego, który od kilku lat posługuje w kościele na górce w Elblągu.

- Część zdjęć została zrobiona w klasztornym ogrodzie i przedstawia przyrodę, której ulotne piękno często umyka nam, kiedy gnani przez obowiązki nie mamy czasu, by choć na chwilę zatrzymać się i spojrzeć na to, co nas otacza - pisze autor wystawy. - Inne zdjęcia wykonane zostały w Jeleniej Dolinie, pięknym zakątku pod Elblągiem, którego urok przyciąga mieszkańców naszego miasta w każdej porze roku. Ale nawet ci, którzy Jelenią Dolinę odwiedzają często i chętnie, powinni odnaleźć coś nowego w tych fotografiach.
       Nie tylko Elbląg i okolice zostały uwiecznione - na wystawie zobaczymy także ujęcia z innych miejsc Polski (Poznań, Gdańsk) i różnych krajów - Szwajcarii, Włoch, USA.
       O. Mateusz Stachowski od pięciu lat posługuje w parafii św. Pawła Apostoła w Elblągu. Fotografią zafascynował go ojciec, prof. Ryszard Stachowski, który z upodobaniem uwieczniał na kliszy piękno świata. Syn, podobnie jak ojciec, jest amatorem i zdjęcia wykonuje bardziej sercem niż przy użyciu wyrafinowanych technik. Ale jest to typowe dla duchowości franciszkańskiej: prosto i szczerze zachwycić się światem!
       Wystawa została przygotowana przez Katarzynę Kasin. Można ją oglądać w każdą wakacyjną niedzielę.
       - W każdą niedzielę dodawane są nowe zdjęcia, by wystawę "ożywić" - mówi o. Mateusz. - Powstała także strona internetowa poświęcona wystawie: www.kulturka.net.
      
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Bardzo ciekawe zdjęcia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Oglądacz(2009-06-21)
 • Odnoszę wrażenie, że się gość lansuje. Że niby osobowośc twórcza, mnóstwo zainteresowań. .. Coś mi tu zgrzyta. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Tamara(2009-07-04)
 • Ja też posługuje od rana do wieczora w ROBOCIE. ..
 • ciekawy pomysl.
 • Zazdrość, to straszna cecha. ..
 • A czego ja niby miałabym mu zazdrościć:)? Nie mam 15 lat, żeby zazdrościć komuś, że robi zdjęcia( nawet jesli są ciekawe). Bez przesady.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Tamara(2009-07-04)
 • t ypowe--klechta--duzo czasu i kasy--zero problemow dzieki knkordatowi mozna wiecznosc zyc bez problemow i obowiazkow
 • ufffff tradycyjnie tepaki rozpoczęły swoje pseudofilozoficzne dywagacje.
 • nie prawda to nie jest zwykły klecha nie znacie go jest swietny wspolpracuje z dziecmi i mlodzieza parafia zyje i te zdjecia to nie jedyne zajecie ojca Mateusza zapraszam na msze na 12 w niedziele to sami sie przekonacie czy warto !!! Nie ma w Elblągu takiego drugiego Koscioła jak Nasza Parafia !!! MIłOSC WIARA NADZIEJA tak jest w naszym Kosciele a nie jak w innych pieniadze i polityka
 • a co tutaj tłumaczyć. .. .nie widze powodów. Te jełopy, które tutaj ślinią się i wydaje im się, że sa orginalni w swoich atakach to tylko jełpy, które będą podziwiać zyda, muzułmanina itd i tylko wyłącznie ze strachu przed nimi
 • nie gadajcie; ] zdjęcia są fajne i nie ma znaczenia czy to policjant, ksiądz, sprzątaczka, kasjerka itd, ważne ze realizuje swoje marzenia i tyle a Bóg to indywidualna sprawa i tak powinno być zawsze
 • O. Mateusz to wspaniały ksiądz. Wystawa zdjęć to nie wszystko. Prowadzi zespół muzyczny, organizuje koncerty, występy młodzieży niepełnosprawnej. Acha, kazania ojca Mateusza nie są nudne. Tak trzymać ojcze Mateuszu. Parafianka
Reklama