UWAGA!

Zieliński uchyla rąbka tajemnicy o Nocach

Ostatniego dnia Elbląskich Nocy Teatru i Poezji (31 sierpnia) elblążanie będą mieli okazję wysłuchać koncertu „Piosenka o Zielińskiej, czyli Zielińscy Zielińskim”. O tym jakie utwory będziemy mogli usłyszeć podczas imprezy, jaki będzie miał charakter, jaki rodzaj muzyki usłyszymy - przeczytamy w wywiadzie z Wojtkiem Zielińskim producentem i kierownikiem muzycznym koncertu. Wywiad przeprowadzony przez Monikę Stando.

- W jakim stylu będzie koncert przygotowany specjalnie na elbląskie Noce. Czy będzie on bardziej rockowy czy może jazzowy?
     - Generalnie muzycznie będę szedł w kierunku dość popularnej dziś muzyki zawierającej w sobie elementy rocka i jazzu. Każdy odbiorca powinien być zadowolony, bo mimo wszystko, melodia powinna być „zauważalną”. Będę wykorzystywał również fragmenty mojej autorskiej płyty „The Heart of Spider”, która jest płytą niszową, ale, mimo to, słuchacze bardzo pozytywnie ją odbierają - odpowiada Wojtek Zieliński.
     
     - Dla jakiej publiczności przeznaczony jest ten koncert?
     - To koncert dla szerokiej publiczności, zarówno dla ludzi młodych jak i starszych. Każdy w tym koncercie znajdzie coś dla siebie, jedni będą wspominać, inni śmiać się. W każdym razie będziemy „przykładali do pieca”.
     
     - Jest to koncert przygotowany na Elbląskie Noce Teatru i Poezji, czy usłyszymy zatem poezję?
     - Oczywiście, będzie to poezja na wysokim poziomie. Publiczność będzie mogła usłyszeć, między innymi, teksty: Agnieszki Osieckiej, Jagody Has, Magdy Wojtaszewskiej, Justyny Holm, Rafała Bryndala, Leszka Andrzeja Moczulskiego, Wojciecha Młynarskiego, Marcina Sosnowskiego, które są tekstami wartościowymi, nietuzinkowymi, a także prezentują się aktualnie i przejrzyście.
     
     - A czy usłyszymy jakieś znane i lubiane utwory?
     - No tak, choćby „Cała jesteś w skowronkach”, „W żółtych płomieniach liści”, „Wielki romans małych serc”, czy tytułową „Piosenkę o Zielińskiej”.

 


     
     - Czy na potrzeby tego koncertu zostały napisane jakieś nowe teksty?
     - Tak przygotowaliśmy nowy utwór, który będzie takim żartem muzycznym. Nie mogę jeszcze zdradzić tytułu. W każdym razie pomysłodawcą tej piosenki jest Mariusz Kiljan. Oczywiście usłyszymy także utwór „Po czterdziestce”, który po raz pierwszy elblążanie mogli usłyszeć w kwietniu podczas Festiwalu Sztuki Słowa …Czy to jest kochanie?. Nie można zapominać także o finałowym utworze, który będzie niespodzianką. Nie będzie to często stosowana w tego typu koncertach „pieśń masowa”, tym razem będzie to coś ciekawszego...- odpowiada Zieliński.
     
     - Proszę zdradzić, czy elbląską publiczność czekają jeszcze jakieś niespodzianki?
     - Moim zamysłem jest wstawienie do programu dwóch utworów instrumentalnych, aby stworzyć antrakt muzyczny. Temu wszystkiemu towarzyszyć miałby teatr cienia, co pozwoliłoby na wytworzenie nieco innej, dość „smacznej” atmosfery.
     
     -W skład wykonawców koncertu wchodzą największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej, jednak prezentujący odmienne style muzyczne. Czy będą oni śpiewali razem czy każde z osobna?
     - Wszyscy będą wykonywali utwory solowe, ale pojawi się też kilka konfiguracji wykonawczych. Wszyscy razem zaprezentują się w utworze finałowym.
     
     - Czy w ostatnim czasie zmienił się skład wykonawców koncertu?
     - Tak, podczas tegorocznych Nocy na koncercie zaśpiewają również Piotr Gąsowski i Mariusz Kiljan, którzy bardzo lubią koncertować w tym mieście.
     
     - Jest to koncert piosenek o Zielińskiej, czy w związku z tym na scenie – poza Panem - pojawią się jeszcze jacyś Zielińscy?
     - Oczywiście, zapowiadają swoją obecność nasi goście specjalni - bracia Jacek i Andrzej Zielińscy ze słynnego zespołu Skaldowie. Cały koncert poprowadzi Kasia Zielińska, ostatecznie jednak nie wiem jeszcze z kim w duecie, ale prawdopodobnie z „Zielińskim”. Będzie także sporo zaprzyjaźnionych Zielińskich. Serdecznie zapraszamy na koncert także wszystkich innych Zielińskich, tych z Elbląga i całej Polski.
     
     - Z czym kojarzą się Panu Elbląskie Noce Teatru i Poezji?
     - Zdecydowanie z dobrą muzyką i nietuzinkowymi teksami. To wspaniałe przedsięwzięcie. W tym roku uczestniczyć w nich będę już po raz szósty. Dlatego namawiam wszystkich miłośników dobrej i wartościowej muzyki do uczestnictwa w tej imprezie.
     
     Rozmawiała Monika Stando ze "Światowidu".
     
     Do 31 lipca trwa przedsprzedaż biletów. Ceny biletów: pierwszy dzień Festiwalu - 40 zł., drugi dzień - 55 zł., trzeci dzień - 40 zł. Ceny biletów od 1 sierpnia: pierwszy dzień - 50 zł., drugi dzień- 65 zł., trzeci dzień- 50 zł. Bilety do nabycia w kasie kina „Światowid”. Kasa czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 14 do 18. Rezerwacja biletów pod numerem (55) 611-20-68 lub (55)611-20-76.
     
     Organizatorem imprezy jest Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid" w Elblągu. Informacje szczegółowe i program na stronie festiwalu: www.swiatowid.elblag.pl/noce .

oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama