UWAGA!

Złap Kulturę w sieć

 
Złap Kulturę w sieć
fot. nadesłana

Co to jest gra miejska? Takie pytanie pada ze strony potencjalnych uczestników organizowanej przez Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" gry miejskiej „Złap Kulturę w sieć”. Odpowiedź znajduje się poniżej, a czas przyjmowania zgłoszeń do gry odbywającej się w przestrzeni Elbląga upływa 23 czerwca. Na najlepsze drużyny czekają kulturalne nagrody.

Gra miejska to zabawa odbywająca się w przestrzeni miejskiej. Jest połączeniem klasycznych podchodów, happeningu, czy nawet gry komputerowej. To nowoczesna forma zdobywania i poszerzania wiedzy na temat własnego miasta – atrakcyjnych miejsc, wydarzeń kulturalnych, uzdolnionych mieszkańców, ale również historii i dorobku kulturowego miasta.
       Podążając trasą gry „Złap kulturę w sieć”, uczestnicy napotkają szereg zadań i wskazówek, które doprowadzą do rozwiązania zagadki i pomogą poznać sekret Kopernika. Specjalnie na potrzeby gry powstała fabuła – napisała ją elbląska pisarka Agnieszka Pietrzyk.
       Gra odbywać się będzie w przestrzeni Elbląga. Skierowana jest do mieszkańców miasta i okolic. Do zabawy można zgłosić się w grupach (3-5 osobowych) lub indywidualnie. Osoby, które zgłoszą się pojedynczo zostaną połączone w zespoły. Na najlepszą grupę czekają atrakcyjne nagrody – zaproszenia na wydarzania kulturalne i nagrody rzeczowe.
       Gra miejska „Złap kulturę w sieć” odbędzie się w sobotę, 29 czerwca. Początek o godzinie 10, a czas trwania zabawy zależny jest od tego, jak gracze będą radzić sobie z zadaniami. Najpóźniej skończy się o godz. 17.
       Zgłoszenia, które należy przesłać do 23 czerwca oraz pytania można kierować na adres: agnieszka.tkaczuk@swiatowid.elblag.pl lub zuzanna.gajewska@swiatowid.elblag.pl
       Grają: Biblioteka Elbląska, Centrum Sztuki Galeria El, Departament Kultury UM Elbląg, Klub Muzyczny Mjazzga, Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu, Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu, Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, Warmińsko–Mazurska Biblioteka Pedagogiczna.
      
Zuzanna Gajewska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)