UWAGA!

Złoto dla Cantaty

 
Elbląg, Złoto dla Cantaty
fot. nadesłana

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o sukcesie elbląskiego chóru Cantata, który wrócił z XXIX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej ze srebrnym dyplomem. Tym razem chór przywozi ze sobą złoto oraz nagrodę specjalną, zdobytą podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Współczesnej Muzyki Chóralnej Music Everywhere w Gdańsku.

W dniach 27-29 października w Gdańsku odbył się Ogólnopolski Festiwal Współczesnej Muzyki Chóralnej Music Everywhere zorganizowany przez gdański chór Music Everywhere we współpracy z Akademią Muzyczną w Gdańsku, Nadbałtyckim Centrum Kultury oraz Centrum Św. Jana w Gdańsku. W niedzielę, 29 października, podczas ostatniego dnia festiwalu w zmaganiach konkursowych wzięła udział wspierana przez nasze miasto elbląska Cantata pod batutą Marty Drózdy-Kulkowskiej, prezentując cztery utwory: „Ubi Caritas”, „Crucem Tuam”, „Psalm 69” oraz „Ocalić od zapomnienia”.

 

Swoim wykonaniem zespół zachwycił jury i zdobył 91 punktów oraz złoty dyplom w kategorii chórów mieszanych. Dodatkowo za utwór „Ocalić od zapomnienia” z repertuaru Marka Grechuty w specjalnie dla chóru Cantata napisanej przez Andrzeja Borzyma Jr aranżacji, Cantata otrzymała nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu współczesnego o charakterze rozrywkowym. I to jeszcze nie wszystko! Chór znalazł się w „wielkiej trójce”, która została zakwalifikowana do walki o Grand Prix Festiwalu. To ogromne wyróżnienie i wielka duma dla chórzystów. Ostatni weekend był z pewnością bardzo pracowity, ale i przyniósł wiele wrażeń i wzruszeń. „Cantatersi” wrócili do domu szczęśliwi i ze złotem w ręku!
       Chór Cantata działa przy Stowarzyszeniu Miłośników Muzyki Cantata, pod patronatem Elbląskiej Uczelni Humanistyczno - Ekonomicznej.
      


       Patronem medialnym Cantaty jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
chór Cantata
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Gratulacje Cantata!
 • Nie znam całej historii sukcesów chóru, ale w epoce internetu to pierwsze złoto jakie wywalczyła Cantata. Do tej pory zawsze byłem mniej lub bardziej zadowolony. Pierwszy raz jestem z nas dumny. Chórzysta Tomasz. ps. Cytując klasyka "następna ocena bardzo dobra zmobilizuje nas do dalszej systematycznej pracy"
 • Inny skład z Jędrzejewskimi czy z Górskim także sporo osiągnęli. Warto zerknąć do historii. Chór to własność miasta nie prywatna. Każdy dyr. inaczej kieruje ale łącznie mają sporo sukcesów i dobrze!
 • Wyjaśnienie do komentarza powyżej - chór prowadzi stowarzyszenie, więc jest to własność prywatna. Gratulacje dla chórzystów!
 • Proszę czytać ze zrozumieniem. "W EPOCE INTERNETU"
 • Super!!!!! wielkie gratulacje!!!!! jesteście dumą naszego miasta!!!!!
 • Elegancko! Wspaniała wiadomość. Gratulacje Cantato!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  0
  elblążanin(2017-10-31)
 • a od kiedy mamy 'epokę internetu???" czytaj ze zrozumieniem!!!
 • Wielkie gratulacje dla chórzystów. Od kilku lat jestem ich miłośniczką i życzę im jak najlepiej, dlatego nie pojmuję deprecjonowania ich sukcesów (odnoszę się do 3 komentarza). Rozsądek podpowiada, że pisze to były chórzysta. Ludzie kochani, skąd tyle niechęci? Przecież ci, którzy dzisiaj śpiewają w Cantacie, też kiedyś będą byłymi. Czy to będzie ich upoważniało do krytykowania obecnego składu? Cantata ma 30 lat. Ludzie przychodzą i odchodzą a chór trwa i to jest najważniejsze. Nauczmy się szanować następców i kibicujmy im. Jeszcze raz - powodzenia i dalszych sukcesów.
 • jaki rozsądek? matko jedyna. gdyby nie internet to bym nie wiedziała ilu jest bez mózgów na świecie. .. błędny wniosek!! nie jestem byłym chórzystą! Nikt nikogo nie deprecjonuje! może jeszcze zarzucicie mi że zabraniam im oddychać bo jestem byłym członkiem? ale bzdura. Jak ja czytam te wasze kłótnie chórowe to mnie śmiech ogarnia. To wy się spinacie miedzy sobą a nie ja z wami.
 • To oderwij się trochę od internetu i poczytaj słownik ortograficzny. ..
 • Wspaniale gratuluję bardzo
Reklama