[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Znamy maratończyków!

 
Elbląg, Znamy maratończyków!
fot.arch.portEl

Ponad setka osób zdolnych, twórczych i ambitnych, z Elbląga oraz bliższych i dalszych okolic zgłosiła się do udziału w Maratonie Artystycznym, który rozpocznie się w poniedziałek 30 kwietnia o godz. 16, a zakończy 1 maja o godz. 18.

Około 140 osób spodziewamy się na tegorocznym 26–godzinnym Maratonie Artystycznym.
       - Na dziś mamy ponad sto kart zgłoszenia, a w działaniach uczestniczyć będą również grupy zorganizowane m.in. z Braniewa, grupa Skrupcie Się czy Stowarzyszenie Elbląg Europa - mówi Magdalena Czarnocka, koordynator Maratonu. - Najstarszy uczestnik, który zadeklarował swój wiek, ma 64 lata, a najmłodszy 8 lat. Mamy również zgłoszenia rodzinne – przychodzi babcia z wnuczkami, czy rodzice z dziećmi.
       Oprócz elblążan Maraton będzie gościł również uczestników z Gdyni, Gdańska, Olsztyna, Nowego Dworu Gdańskiego, Stępnia k. Braniewa, Lidzbarka Warmińskiego, Tolkmicka, Jegłownika, Milejewa, Braniewa, Reszla, Pasłęka, Suchacza, Gronowa Górnego. Zgłoszenia z najdalszych rejonów Polski są z Torunia i Stargardu Szczecińskiego, uczestników stamtąd gościmy na Maratonie po raz kolejny.
       - To naprawdę fantastyczne, że jest tyle osób, które chcą przez 26 godzin bez przerwy tworzyć i żeby to robić przyjeżdżają z tak daleka - stwierdza Magdalena Czarnocka. - A przecież Maraton to dobra zabawa, ale również wielogodzinna i wymagająca praca.
       W tym roku większy nacisk został położony na działania animacyjne i teatralne. Edyta Machul ze „Światowida” zaprosiła do współpracy różne grupy, które poprowadzą warsztaty dla maratończyków.
       - Chcemy, aby Maraton nie kojarzył się tylko z działaniami plastycznymi, ale był imprezą, podczas której można być twórczym i aktywnym w wielu innych dziedzinach - dodaje Magdalena Czarnocka.
       Na pewno popularne będą te dziedziny, w których uczestnicy tworzą co roku, m.in. malarstwo, rysunek, ceramika, fusing, witraż czy grafika, ale to dopiero początek. W tym roku odbędą się również warsztaty bębniarskie i szczudlarskie, a także teatralne, ćwiczenia z salsy, profesjonalny kącik fotograficzny oraz literackie zmagania z horrorem w odcinkach. Chwilę wytchnienia uczestnicy będą mogli znaleźć na sali kinowej. Nie zabraknie też Darka Bociana, który od pierwszej edycji uwiecznia na zdjęciach uczestników maratonu. W tym roku, tak jak i w poprzednim, w trakcie Maratonu pojawi się wystawa zdjęć. Do działań włączy się także młoda i utalentowana grupa filmowców z Kreatywni.tv, a fotograficzną opiekę nad całością będą sprawować Elbląskie Spacery Fotograficzne. Jeśli tylko pogoda dopisze Maraton wyjdzie z działaniami poza salę sportową i obiekt Światowida.
       Oprócz uczestników Światowid do udziału w Maratonie zaprasza wszystkich elblążan, którzy mogą przyjść i pokibicować maratończykom, a przy okazji sprawdzić, co tak naprawdę dzieje się podczas tej imprezy.
       Maraton to duże wyzwanie logistyczne dlatego jego realizację wspierają różnego rodzaju organizacje i instytucje, wśród nich są m.in.: Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym, Braniewskie Centrum Kultury, Stowarzyszenie Elbląg Europa, Elbląskie Spacery Fotograficzne, Stowarzyszenie "Jantar", które pozyskało wsparcie finansowe na organizację imprezy z Urzędu Miejskiego w Elblągu i Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie.
      
Edyta Jasiukiewicz, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama