UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zobacz i posłuchaj młodych wokalistów!

 
Zobacz i posłuchaj młodych wokalistów!
fot. nadesłana

Najwięcej chętnych zgłosiło się w kategorii szkoły podstawowe, a najczęściej wybieranym utworem jest piosenka pt. „Za młodzi, za starzy” i „Szczęśliwej drogi już czas”. W sobotę, 8 listopada od godziny 9 do 13 w dużej sali kina „Światowid” odbędą się przesłuchania w konkursie wokalnym organizowanym pod hasłem „Jedzie pociąg z daleka”. Wstęp jest wolny.

Konkurs, organizowany przez CSE „Światowid” oraz Towarzystwo Muzyczne „Eroica” ma promować młode talenty wokalne i wspierać aktywność artystyczną dzieci i młodzieży, a także popularyzować twórczość Ryszarda Rynkowskiego.
       - Do konkursu zgłosiły się 32 osoby m.in. z Elbląga, Pasłęka, Lidzbarka Warmińskiego, Ornety, ale także z Kaliningradu – informuje Magdalena Czarnocka-Kaptur z CSE „Światowid”. - Uczestnicy wykonają pod dwie zwrotki utworów – jednego z repertuaru Ryszarda Rynkowskiego, który patronuje temu konkursowi, i drugiego, dowolnego.
       Młodzi wokaliści prezentować się będą do podkładów muzycznych, a oceniać ich będzie jury w składzie: Jolanta Wójcik, polonistka, nauczycielka w Zespole Szkół Muzycznych w Elblągu, Marta Osowska-Utrysko, pianistka, teoretyk muzyki i pedagog oraz Anna Fedorowicz, studentka wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku i stypendystka konkursów wokalnych.
       Udział w takim konkursie to okazja do sprawdzenia swoich możliwości, obycia ze sceną i publicznością oraz poddania się ocenie profesjonalnej komisji, która oceniając występy będzie brała pod uwagę intonację, emisję głosu, dykcję, umiejętności wokalne i ogólny wyraz artystyczny.
       Jury przyzna nagrody rzeczowe i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach. Uczniowie szkół podstawowych prezentować się będą od 9 do 11, gimnazjaliści od 11.30 do 12.30, a uczniowie szkół ponadgimnazjalnych od 12.30 do 12.45.
      
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...