UWAGA!

Zobacz i posłuchaj młodych wokalistów!

 Zobacz i posłuchaj młodych wokalistów!
fot. nadesłana

Najwięcej chętnych zgłosiło się w kategorii szkoły podstawowe, a najczęściej wybieranym utworem jest piosenka pt. „Za młodzi, za starzy” i „Szczęśliwej drogi już czas”. W sobotę, 8 listopada od godziny 9 do 13 w dużej sali kina „Światowid” odbędą się przesłuchania w konkursie wokalnym organizowanym pod hasłem „Jedzie pociąg z daleka”. Wstęp jest wolny.

Konkurs, organizowany przez CSE „Światowid” oraz Towarzystwo Muzyczne „Eroica” ma promować młode talenty wokalne i wspierać aktywność artystyczną dzieci i młodzieży, a także popularyzować twórczość Ryszarda Rynkowskiego.
       - Do konkursu zgłosiły się 32 osoby m.in. z Elbląga, Pasłęka, Lidzbarka Warmińskiego, Ornety, ale także z Kaliningradu – informuje Magdalena Czarnocka-Kaptur z CSE „Światowid”. - Uczestnicy wykonają pod dwie zwrotki utworów – jednego z repertuaru Ryszarda Rynkowskiego, który patronuje temu konkursowi, i drugiego, dowolnego.
       Młodzi wokaliści prezentować się będą do podkładów muzycznych, a oceniać ich będzie jury w składzie: Jolanta Wójcik, polonistka, nauczycielka w Zespole Szkół Muzycznych w Elblągu, Marta Osowska-Utrysko, pianistka, teoretyk muzyki i pedagog oraz Anna Fedorowicz, studentka wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku i stypendystka konkursów wokalnych.
       Udział w takim konkursie to okazja do sprawdzenia swoich możliwości, obycia ze sceną i publicznością oraz poddania się ocenie profesjonalnej komisji, która oceniając występy będzie brała pod uwagę intonację, emisję głosu, dykcję, umiejętności wokalne i ogólny wyraz artystyczny.
       Jury przyzna nagrody rzeczowe i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach. Uczniowie szkół podstawowych prezentować się będą od 9 do 11, gimnazjaliści od 11.30 do 12.30, a uczniowie szkół ponadgimnazjalnych od 12.30 do 12.45.
      
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)