UWAGA!

"Zrozumieć Polskę" na zakończenie Ogrodów

 Elbląg, Łukasz L.U.C Rostkowski
Łukasz L.U.C Rostkowski

W sobotę, 12 czerwca, na zakończenie elbląskich 7. Letnich Ogrodów Polityki, Laureat Paszportu Polityki za rok 2009 – Łukasz L.U.C Rostkowski zaprezentuje swój projekt „39/89 Zrozumieć Polskę”. Uczestnicy koncertu, słuchając autentycznych głosów wydobytych przez L.U.C`a z Archiwum Polskiego Radia, wplecionych w estetykę muzyki XXI wieku, odbędą niezwykłą podróż przez historię Polski lat 1939–89.

Projekt „39/89 Zrozumieć Polskę” to niespotykane dotąd podejście do bardzo ważnego w dziejach naszego kraju okresu. Nietypowe brzmienia łączące nowy jazz, elektronikę, muzykę kameralną i filmową spotkają się z autentycznymi głosami najważniejszych postaci tego okresu – od Stefana Starzyńskiego poprzez czołowych partyjnych dygnitarzy, po Jana Pawła II i Lecha Wałęsę. Wszystko to zaserwowane zostanie w nowoczesnej estetyce okraszonej skreczami Dawida Szczęsnego i uzupełnione stosownymi wizualizacjami.
      
       – Nadszedł czas, by pochwalić się naszą historią w duchu możliwości XXI wieku. Przełomowe dla Europy, pokojowe zwycięstwo 89 roku powinno być, obok wódki i oscypka, naszą dumą narodową i towarem eksportowym na świat – mówi autor. Z dystansem i bez niepotrzebnej hagiografii, przeciwstawiając patos grotesce PRL, nie gubiąc tego co ważne: poczucia dumy i godności – w ten sposób L.U.C zaprasza do refleksji nad naszą postawą względem historii. Projekt ten nie jest okolicznościową laurką, ale nowoczesną lekcją historii dla wszystkich. To także świadectwo pamięci i wdzięczności dla własnego narodu za wywalczoną wolność.
      
       Koncert, który będziemy mieli okazję obejrzeć w ramach 7. Ogrodów Polityki w Elblągu, jest częścią szerszego projektu „39/89 Zrozumieć Polskę”. Poza albumem ze ścieżką dźwiękową oraz przygotowywanym pełnometrażowym filmem muzycznym, w jego skład wchodzi również trasa koncertowa.
      
       Więcej informacji na temat projektu i artysty można znaleźć na stronie: www.zrozumiecpolske.pl. Dokładny program 7. Letnich Ogrodów Polityki w Elblągu znajduje się na stronie: www.bibliotekaelblaska.pl. Cena karnetu na całą imprezę wynosi 40 zł, na jeden dzień 20 zł.
      
oprac. MW

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama