UWAGA!

Żuławy Elbląskie dla opornych

 Elbląg, Żuławy Elbląskie dla opornych
fot. Arkadiusz Kuźmiński

W środę, 9 marca w Elbląskiej Galerii Fotografii odbył się wernisaż wystawy „Żuławy Elbląskie dla opornych”. Na wystawie, która potrwa do połowy kwietnia prezentowane są fotografie Ryszarda Siwca oraz grafiki Haliny Różewicz-Książkiewicz.

Zaprezentowane zostały zdjęcia autorstwa Ryszarda Siwca, ukazujące uroki Żuław Elbląskich i okolicy. Fotograf przedstawił między innymi żuławski krajobraz, domy podcieniowe czy obiekty sakralne. Odwiedzone miejsca zainspirowały fotografa do ukazania ich w sposób niekonwencjonalny, np. okiennice domu podcieniowego z perspektywy suszącego się na wietrze prania (w tym bielizny), czy stara przepompownia parowa jako tło dla pasących się nieopodal koni.
       Pasja do poznawania Żuław, jak podkreślił autor wystawy, została zaszczepiona w nim na wycieczkach z cyklu „Zwiedzamy Żuławy”, które są regularnymi wydarzeniami organizowanymi przez Stowarzyszenie „Kochamy Żuławy”, które objęło także patronatem prezentowaną wystawę.
       Na wernisażu zostały wystawione również żuławskie grafiki autorstwa Pani Haliny Różewicz-Książkiewicz. Na pracach znalazł się między innymi nieistniejący już wiatrak w Wikrowie czy też domy podcieniowe.
       Uczestnicy wydarzenia mogli wysłuchać interesującego, ale jednocześnie lekkiego w odbiorze wprowadzenia w tematykę żuławską. Autorem przemówienia był Juliusz Marek. W ramach otwarcia wystawy krótki koncert dał tercet instrumentów dętych z ZPSM. Wydarzenie prowadził Paweł Kasperczyk.
       Wystawę „Żuławy Elbląskie dla opornych” można obejrzeć Galerii mieszczącej się w hotelu przy placu Słowiańskim w Elblągu. Wystawa będzie prezentowana do 15 kwietnia.
      
      
Stowarzyszenie „Kochamy Żuławy”
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama