UWAGA!

Żuławy Elbląskie na wystawie w Galerii Regionalnej

2015-12-09
Aktualizowany 2015-12-18 08:54
Elbląg, plakat nadesłany
plakat nadesłany

Biblioteka Elbląska i PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej zapraszają w piątek, 18 grudnia o godz. 18 do Działu Literatury Naukowej i Zbiorów Regionalnych Biblioteki Elbląskiej na otwarcie wystawy fotograficznej pt. „Żuławy Elbląskie” i spotkanie z Leszkiem Marcinkowskim – regionalistą, pasjonatem Żuław, przewodnikiem PTTK Elbląg. Wstęp wolny.

Żuławy Wiślane to najbardziej płaski obszar w kraju, którego nieodłącznym elementem krajobrazu są rozległe pola i pastwiska, poprzecinane gęstą siecią rowów i kanałów melioracyjnych. To region o niezwykle ciekawej historii. Już w średniowieczu ustalił się podstawowy podział Żuław na: Gdańskie, Wielkie Malborskie, Małe Malborskie i Elbląskie. To właśnie Żuławom Elbląskim poświęcona będzie ostatnia w tym roku wystawa zdjęć w Galerii Regionalnej.
       Na wystawę złożą się zdjęcia ze zbiorów Leszka Marcinkowskiego – miłośnika Żuław, przewodnika elbląskiego PTTK, który od wielu lat oprowadza wycieczki po Elblągu i jego okolicach. Żuławy Elbląskie, jak sam mówi – to jego pasja, której jest całkowicie oddany. Na swoich zdjęciach utrwala miejsca, ludzi, przyrodę i żuławskie detale. Po otwarciu wystawy, zapraszamy na prezentację, podczas której Leszek Marcinkowski opowie o niezwykłych walorach przyrodniczych i turystycznych Żuław Elbląskich. Na uczestników wystawy czekać będą również dodatkowe atrakcje przygotowane przez Stowarzyszenie IWA Integracja-Współpraca-Aktywność z Władysławowa. Zapraszamy!
      
       Galeria Regionalna to wspólne przedsięwzięcie Biblioteki Elbląskiej i PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, prezentujące zdjęcia krajoznawcze Elbląga i okolic. Wystawa „Żuławy Elbląskie” jest już czwartą i zarazem ostatnią w tym roku, wcześniejsze to: „Mierzeja Wiślana”, „Wysoczyzna Elbląska” i „Kanał Elbląski”. Wystawa będzie czynna do 30 stycznia 2016 roku w Bibliotece Elbląskiej (ul. św. Ducha 3-7) w Dziale Literatury Naukowej i Zbiorów Regionalnych, od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-18.00 oraz w soboty w godz. 9.00-15.00.
      
       ***
       W konkursie portEl.pl do wygrania dwie książki o Żuławach wydane przez PTTK.
      
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. C. Norwida i Kamil Zimnicki, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama