UWAGA!

Żuławy na fotografii i grafice

 Elbląg, Żuławy na fotografii i grafice
fot. nadesłana

Elbląska Galeria Fotografii zaprasza w środę (9 marca) o godz.18 na wernisaż wystawy zatytułowanej Żuławy Elbląskie dla opornych. Swoje prace pokażą: Halina Różewicz-Książkiewicz (grafika) oraz Ryszard Siwiec (fotografia).

Ekspozycja jest próbą autorskiego spojrzenia na fenomen krajobrazowy i historyczny jakim są Żuławy. Nie pretenduje do roli dokumentacji  czy kompendium na temat, jest jedynie zapisem wrażenia, gry świateł i pór roku. Jest próbą odkrycia Żuław dla siebie i podzielenia się z innymi. Bo prawie wszyscy jesteśmy zabiegani, nie mamy czasu na zatrzymanie się i refleksję, czyli w skrócie mówiąc jesteśmy "oporni". Dla już zakochanych w Żuławach, to przypomnienie znanych miejsc może trochę w innym świetle niż dotychczas udawało się im zobaczyć. Natomiast (głównie dla "opornych") rys historyczny przygotuje Juliusz Marek, znany propagator historii Elbląga i okolic.
       Wystawa jest pierwszą z cyklu prezentującego piękno okolic Elbląga, z grubsza biorąc w zarysach obecnego powiatu elbląskiego. Wszystkich zainteresowanych, "opornych" i pasjonatów serdecznie zapraszam.
      
Ryszard Siwiec
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Jeszcze trochę a takie widoki będziemy tylko oglądać na zdjęciach. W dużym stopniu do niszczenia tych pięknych widoków przyczynia się Gmina Elbląg wydając zezwolenia na niszczenie tych unikatowych miejsc. No cóż postęp oznacza beton i asfalt a przyrody w postaci drzew, krzewów idą w zapomnienie. Dlatego dziękujemy obecnemu kierownictwu Urzędu Gminy Elbląg za aktywną postawę w niszczeniu tego, co najpiękniejsze na żuławach elbląskich.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  kiedyśpiękneżuławy(2016-03-03)
 • Zdjęcia przejaskrawione, kolory - zafałszowane. Pan ma zamiłowanie do programów graficznych, które czasem pomagają, ale tylko w przypadku drobnych korekt, a nie zmiany kolorystyki. Takie czasy - każdy może być mistrzem foto, jeżeli znajdzie wystawcę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  fotnik(2016-03-10)
Reklama