UWAGA!

Zwierzenia podczas bezsennej nocy

 Elbląg, Zwierzenia podczas bezsennej nocy
fot. Robert Jaworski

Drugiego dnia Festiwalu Letnie Ogrody „Polityki” w Bibliotece Elbląskiej będzie można zobaczyć znakomitą Krystynę Jandę w monodramie „Ucho, gardło, nóż”. Janda – mistrzyni monodramów pokazuje w spektaklu całe spektrum ludzkich uczuć – od tych bardzo pozytywnych, po bezsilność i rozpacz. Zapraszamy wszystkich wielbicieli teatru i fanów talentu Krystyny Jandy!

Monodram „Ucho, gardło, nóż” powstał na podstawie książki chorwackiej pisarki Vedrany Rudan. Krystyna Janda gra w nim rolę Tonki Babić, która w bezsenną noc, siedząc na kanapie przed telewizorem z wyłączonym dźwiękiem, opowiada nam historię swojego życia. W ten sposób publiczność staje się powiernikiem jej najskrytszych tajemnic. Janda-aktorka mówi o sprawach wstydliwych, ważnych, trudnych, choć nie moralizuje ani przez chwilę. Opowiada o codziennym życiu, o tym, że niełatwo jest być kobietą, narzeka na facetów, ale w tle tych zwierzeń cały czas pobrzmiewa echo bratobójczej wojny na Bałkanach. Tonka – pół-Serbka, pół- Chorwatka – nie przebiera w słowach, mówiąc wprost, co sądzi o świecie, którym rządzi przemoc: – Nie wierzcie – przekonuje – że człowiek jest z natury dobry. Jeśli szanse przetrwania będzie mieć tylko dzięki użyciu przemocy, to się nie zawaha.
       Janda-Tonka zwraca się podczas przedstawienia bezpośrednio do widzów, prowokuje, porusza, pobudza raz do śmiechu, raz do łez. To rola wprost stworzona dla Krystyny Jandy –mistrzyni monodramów. Serdecznie zapraszamy!
      
       Bilety na spektakl w cenie 50 zł można kupić w budynku głównym Biblioteki Elbląskiej przy ul. św. Ducha.
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Ogrody" Polityki" to już przeszłość. Formuła wyczerpana i mocno archaiczna. Poza szumną autoreklamą Biblioteki - jest to dzisiaj przeciętna propozycja, prowincjonalnego Domu Kultury. Nic więcej !!!.
  • Redaktorzy z Warszawy pogadają, wypiją duże piwo. .i dalej do Sopotu.
Reklama