UWAGA!

Zwycięski „Turniej”

2008-06-09
Aktualizowany 2008-06-24 10:31
Elbląg, Zwycięski „Turniej”

Film „Turniej”, którego producentem jest Robert Szaj, wygrał II Międzynarodowy Festiwal Filmów i Programów Sportowych w Gdyni w kategorii Duch Olimpizmu, pokonując m.in. produkcje Eurosportu, Telewizji Holenderskiej i Portugalskiej. Zobacz fragment filmu. W całości elblążanie będą mogli go zobaczyć w czwartek 26 czerwca o godz. 18.30 w kinie Światowid.

Festiwal odbywał się przed tygodniem, wzięło w nim udział 211 produkcji z 37 krajów. Dla Roberta Szaja był to filmowy debiut (zawodowo jest prezesem Elektrociepłowni Elbląg).
     Reżyserem nagrodzonego filmu jest Grzegorz Nowiński, zaś autorem muzyki Adam Hryniewiecki.
     Bohaterami filmu są niepełnosprawni sportowcy: Natalia Partyka - tenisistka stołowa, która wystąpi zarówno na Igrzyskach Olimpijskich, jak i Paraolimpijskich w Pekinie; Sylwester Flis - trener i zawodnik IKS Atak Elbląg i reprezentacji Polski w hokeju na slegach; Robert Plichta, biegacz Startu Gdańsk i Tomasz Hamerlak, maratończyk na wózkach Startu Bielsko-Biała.
     - Film pokazuje ich zmagania na arenach oraz przygotowania do tych zmagań - mówi Robert Szaj. - Ciężki trening, kontuzje, porażki składają się na całokształt pracy zawodnika przygotowującego się do Igrzysk i o tym jest ten film. Mamy wielu świetnych sportowców, liczymy na ich bardzo dobry występ podczas Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Pekinie.
     Film „Turniej” elblążanie będą mogli zobaczyć w czwartek 26 czerwca o godz. 18.30 w kinie Światowid.
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama