UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Żydowskie Motywy w bibliotece

Elbląg, mat. nadesłane
mat. nadesłane

W piątek 16 listopada o godz. 18 zapraszamy do Sali Audiowizualnej na dwa kolejne filmy w ramach pokazów pofestiwalowych 8. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Żydowskie Motywy. Będzie można zobaczyć film fabularny i animowany. Wstęp wolny.

W programie filmy:
       Moja Australia
       Polska, czasy powojenne. Tadek, dziesięcioletni chłopiec, marzy o Australii, kraju kangurów. Razem ze starszym bratem Andrzejem, wychowują się bez ojca, a zajęta pracą matka nie zauważa, kiedy chłopcy przystępują do chuligańskiej grupy. Dopiero napaść grupy na żydowską szkołę, po której chłopcy zostają aresztowani, uświadamia jej, co się dzieje. Wtedy podejmuje decyzję o wyjeździe rodziny z Polski do... Australii. Przy końcu podróży okazuje się, że jej celem był Izrael, a bracia odkrywają pochodzenie swoje i swojej rodziny.
       kraj i rok produkcji: Polska, Izrael, 2011
       scenariusz i reżyseria: Ami Drozd
       zdjęcia: Adam Sikora
       montaż: Ami Drozd, Haim Tabakman
       muzyka: Ofir Leibovitz
       obsada: Aleksandra Popławska, Jakub Wróblewski, Łukasz Sikora
       produkcja: Apple Film Production & Transfax
       rodzaj filmu: fabularny
       czas trwania: 90 min.
       Reżyser Ami Drozd urodził się w Polsce w 1953 roku, wyemigrował do Izraela w 1964. Ukończył wyższe studia filmowe i telewizyjne w Saddle Back College Los Angeles. W latach 1980-1995 był reżyserem filmowym i montażystą w Israel Television Network. Drozd jest scenarzystą oraz reżyserem ponad 30 filmów dokumentalnych oraz programów telewizyjnych. Pracował również z Andrzejem Wajdą jako II reżyser przy filmie Korczak. Scenariusz filmu Moja Australia oparty jest na historii jego życia i jest jego pierwszym kinowym projektem fabularnym.
      
       Przesłuchanie

       Film opowiada historię ojca i syna zamkniętych w obozie zagłady. Syn, trębacz, jest przesłuchiwany do obozowej orkiestry by zwiększyć szanse przeżycia. Pluton egzekucyjny zadecyduje czy zostanie przyjęty. Ojciec słucha go z oddali…
       kraj i rok produkcji: Holandia, 2011
       reżyseria: Udo Prinsen
       scenariusz: Udo Prinsen, Hans Heesen
       muzyka: Eric Vloeimans, Martin Fondse
       produkcja: Carambolas
       rodzaj filmu: animowany
       czas trwania: 6 min.
       Reżyser Udo Prinsen rozpoczął karierę w Kanadzie. Po ukończeniu nauki o filmie na uniwersytecie zapisał się na wydział animacji w szkole artystycznej w Utrechcie. W trakcie zajęć praktycznych na studiach, na stażu w Vancouver w Kanadzie, nauczył się wielu trików animacyjnych. W latach 2000/2001 Udo pracował w Bristolu w Wielkiej Brytanii jako niezależny animator seriali dla dzieci oraz reklamówek. W końcu powrócił do Utrechtu i rozpoczął pracę we własnej firmie Carambolas. Od roku 2003 współpracuje z kilkoma firmami przy tworzeniu sekwencji tytułowych, filmów edukacyjnych i niezależnych.
      
       Pokazy filmowe organizowane są dzięki uprzejmości organizatora Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Żydowskie Motywy – Stowarzyszenia Żydowskie Motywy.

      
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama