UWAGA!

Alejka zgodna z planem

Elbląg, - Od dłuższego czasu nic tu się nie dzieje - alarmują Czytelnicy
- Od dłuższego czasu nic tu się nie dzieje - alarmują Czytelnicy (fot. Czytelnik)

- Rozgrzebali alejkę w parku Kajki i od tygodni nic tu się nie dzieje – skarżą się okoliczni mieszkańcy. Zarząd Zieleni Miejskiej uspokaja: prace idą zgodnie z planem, termin ich zakończenia jest przewidziany na 31 października.

Przetarg na remont zachodniej alei w parku Kajki Zarząd Zieleni Miejskiej, który zarządza tym terenem, rozstrzygnął w maju. Stanęła do niego tylko miejska spółka Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, która swoje usługi wyceniła na 410 tysięcy złotych. Przypomnijmy, że jest to inwestycja realizowana z budżetu obywatelskiego.

Wykonawca zabrał się do pracy, ale – jak alarmują Czytelnicy – od kilku tygodni na placu budowy nic się nie dzieje. - Zerwali starą nawierzchnię, zagrodzili dostęp do ścieżki i cisza – piszą do nas Czytelnicy, mieszkający w okolicy.

- Prace postępują zgodnie z harmonogramem, a planowany termin zakończenia prac to 31 października 2019 roku – uspokaja tymczasem Leon Budzisiak, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej.

I dodaje, że zakres prac obejmuje m.in. rozbiórkę asfaltowej nawierzchni oraz podjazdów schodów, wykonanie koryta chodników, usunięcie nadmiaru gruntu i zagęszczenie gruntu, a także wykonanie podjazdu i poręczy ze stali nierdzewnej od strony ul. Pionierskiej, odtworzenie trawnika w obrębie prac i zamontowanie tablicy informującej o „budżecie obywatelskim”.

- Z uwagi na technologię robót oraz rodzaju gruntu, na jakim są prace wykonywane, konieczne jest wykonanie 30-centymetrowego wykopu, przygotowanie wielowarstwowego podłoża, wbudowanie obrzeża na ławie betonowej, położenie nawierzchni HanseGrande o grubości 8 cm - napisał w odpowiedzi na nasze pytania Marek Cymerys, dyrektor EPGK, wykonawcy inwestycji. Dodał, że w przyszłym tygodniu rozpocznie się układanie nawierzchni alejki. 

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Na budowie nie ma grubego Pana majstra w żółtej kamizelce i nic się nie dzieje. Skandal
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  9
  Pracownik(2019-09-10)
 • Zgonie z pnem. .. rozgrzebć i zotwić. Żnych znaków ostregawczych, nic. Wporę się zatrzymałem by nie połamać obręczy od kół roweru.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20
  20
  MówmyPrawdęJakJest(2019-09-10)
 • Zgonie z pnem. .. rozgrzebć i zotwić. Żnych znaków ostregawczych, nic. Wporę się zatrzymałem by nie połamać obręczy od kół roweru.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  8
  19
  MówmyPrawdęJakJest(2019-09-10)
 • Czyli co, denerwują się menele i elbląska elita pijaków oraz właściciele czworonogów, bo ich pupile nie mogą się załatwiać w komforcie. Ten park przy całym swoim uroku, mimo tego remontu, nie zmieni swego charakteru. Wciąż będzie terenem skupiającym wszelką patologię oraz okazjonalnych, a zawsze spragnionych amatorów spożycia piwska pod chmurką. Nawet tak ładna część parku jakim jest rozarium dość często, a nawet zbyt często przyciąga właśnie meneli odsypiających ciężki dzień na ławkach czy też wyjątkowo uciążliwych zwolenników picia piwa. Mimo tablicy zakazującej wprowadzania tam psów ich właściciele totalnie lekceważą ten zakaz. Więc może zamiast wydawania pieniędzy na remonty wykorzystać te środki do zapewnienia faktycznego przeznaczenia tego parku.
 • @MówmyPrawdęJakJest - Zejdź z roweru jak piszesz. A po drugie nie trzeba zap. .. rowerem gdzie są ludzi, dzieci i w każdej chwili ktoś może wyskoczyć.
 • Ale w braniu wypłaty opóźnień nie ma, tam 100% zgodnie z planem, .
 • Ludzie nie macie innych problemów. Jak zrobią to będzie, po co drążyć.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  9
  bob budowniczy(2019-09-10)
 • Skoro to jest zgodnie z planem to ten plan jest do d. ..
 • To jest gospodarka planowa,cecha lewicy.Garbusiarz cyklista
 • no co wy ? przecież wszystko w EG jest robione zgodnie z planem :D nawet jak pies tam narobi to jest zgodnie z planem :D te butle po gorzale i puszki po piwach tez zgodnie z planem :D żury co śpią na ławkach też zgodnie z planem, wszystko jest dobrze a będzie lepiej :D
 • Termin przewidziany na 31października, więc po co mamy się męczyć i oddać szybciej? skoro można na łoodpier.. zrobić w tydzień robotę.
 • RobertKoliński @Zbyszek 1 - Lepsza lewicowa gospodarka z planem i z głową, niż bezmyślny, anty-ludzki, dzikokapitalistyczny żywioł i wyzysk prawicy;
Reklama