UWAGA!

Nad Jarem powstaje bieżnia

 
Elbląg, Nad Jarem powstaje bieżnia
(fot. Michał Skroboszewski)

Rozpoczęła się budowa kompleksu sportowego przy Zespole Szkół nr przy ul. Korczaka. To jedna z inwestycji budżetu obywatelskiego, na którą zagłosowało ponad 600 osób. Prace mają kosztować 346 tysięcy złotych.

W miejsce żużlowej nawierzchni przy szkole na osiedlu Nad Jarem powstanie trzytorowa bieżnia poliuretanowa o długości 200 metrów wraz z prostą o długości 60 m, przebudowane zostanie również oświetlenie. Prace właśnie się rozpoczęły, mają być zakończone do 19 czerwca.
       Inwestycja pod nazwą „Jar w formie” wygrała głosowanie w poprzedniej edycji budżetu obywatelskiego, zagłosowało za nią 611 osób. Realizowana jest dopiero teraz, bo urzędnicy chcieli rozszerzyć początkowo zakres inwestycji o skocznię w dal i trawiaste boisko. Niestety, miasto nie otrzymało dofinansowania na ten cel z Ministerstwa Sportu i Turystyki, dlatego projekt jest realizowany w kształcie, który zgłosili mieszkańcy.
       Inwestycję realizuje elbląska firma Bullait, która wygrała przetarg w tej sprawie. Prace będą kosztować w sumie 346 tysięcy zł.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama