UWAGA!

Nadszedł czas „gospodyń miejskich”

 Elbląg, Nadszedł czas „gospodyń miejskich”

Z początkiem lutego ruszyły poniedziałkowe spotkania kulinarne w Domu Sąsiedzkim na Zawodziu. W planach pieczenie chleba, warsztaty ziołolecznictwa oraz produkcji wartościowych słodkości. A wszystko w ramach pierwszego elbląskiego Koła Gospodyń Miejskich.

Do udziału w zajęciach organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników naturalnej kuchni i nie tylko. Inicjatywa zrodziła się w ramach działań budowania koalicji na rzecz Zawodzia, a jej inicjatorzy: Dom Sąsiedzki na Zawodziu oraz elbląski Uniwersytet Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych podkreślają, że pomysłów na działania miejskiego Koła Gospodyń jest wiele. Przede wszystkim ma być to przestrzeń do rozmów, poznawania i wymiany umiejętności przy kawie czy herbacie. Płeć nie ma tu większego znaczenia, liczą się chęci oraz zaangażowanie.
       - Zaczynamy od tradycyjnych, naturalnych pomysłów na kuchnię – wyjaśniają organizatorzy. - Najbliższe dwa miesiące upłyną pod hasłem dbania o siebie w szerokim ujęciu. Podczas pierwszego spotkania o zimowych bombach witaminowych na talerzu na parapetach Domu pojawiły się doniczki z ziołami i kiełkowniki. Przed nami spotkania z ekspertami sklepu Naturalna Żywność w temacie m.in. bilansowania diet wegetariańskich i wegańskich, pasjonatami ziół czy naturalnego oczyszczania organizmu, a także wprawki w wyciszaniu i medytacji. Na spotkania, które odbywają się zazwyczaj w poniedziałki o godz. 11 w siedzibie Domu Sąsiedzkiego na ul. Warszawskiej 55, zapraszamy absolutnie wszystkich bez wyjątku. Spotkania Koła Gospodyń Miejskich są otwarte i chętnie ugościmy każdą przybyłą osobę.
      
       Harmonogram najbliższych spotkań „Koła Gospodyń Miejskich” wygląda następująco:

       13.02 - „Dieta wegetariańska - czy może być pełnowartościowa?” (Anita Pawlak, Naturalna Żywność)
       20.02 - „Mało nas, czyli warsztaty pieczenia chleba” (Jolanta Urbankiewicz, Dom Sąsiedzki)
       27.02 - „Zioła i ich cudowna moc” (Jolanta Urbankiewicz, Dom Sąsiedzki)
       06.03 - „Jak wzmocnić organizm (jelita/wątroba) i zadbać o siebie?” (Kamila Kulpa, Dom Sąsiedzki)
       13.03 - „Życie na słodko bez cukru” (Anita Pawlak, Naturalna Żywność)
       To dopiero początek, bowiem animatorzy Domu Sąsiedzkiego na Zawodziu prowadzonego w ramach partnerskiego projektu „Aktywne Zawodzie” wspierającego osoby indywidualne mają kolejne pomysły na tematyczne spotkania. Tym bardziej, że sporą część uczestników projektu stanowią rodziny i mamy z dziećmi. Dla nich już przygotowywane są dedykowane warsztaty w ramach cyklu o roboczej nazwie „Chwila dla rodzica”. W Domu Sąsiedzkim prowadzona jest także otwarta Kreatywna Przestrzeń Młodych, czyli warsztaty dla młodzieży, w czasie których powstają m.in. meble z palet oraz autorskie koszulki.
       Więcej informacji o działaniach Domu Sąsiedzkiego można znaleźć na profilu FB bądź uzyskać pod numerem telefonu 55 625 66 81. Animatorzy Domu zapraszają chętne osoby z terenu Zawodzia położonego za rzeką oraz wszystkich, których rozpiera energia do udziału i współtworzenia tego miejsca.
      
Rafał Narnicki, stowarzyszenie ESWIP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Na osiedlu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama