UWAGA!

Po wakacjach bieżnia będzie jak nowa

 Elbląg, Po wakacjach bieżnia będzie jak nowa
(fot. Michał Skroboszewski)

Bieżnia lekkoatletyczna na ul. Saperów zapada się w jednym miejscu. To skutek zimowej awarii rury wodociągowej, która przebiega pod obiektem. Do połowy września bieżnia ma być naprawiona.

- Przyczyną uszkodzeń na bieżni lekkoatletycznej przy ul. Saperów była styczniowa awaria sieci wodociągowej (rura zimnej wody), która biegnie pod boiskiem. Uszkodzona rura została naprawiona przez EPWiK ze środków Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego następnego dnia po stwierdzeniu awarii. Prawdopodobnie nastąpiło miejscowe wypłukanie warstwy pod nawierzchnią syntetyczną, co spowodowało osiadanie gruntu pod tartanem – informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. - Po wstępnych oględzinach, wspólną decyzją ubezpieczyciela oraz inspektorów Urzędu Miejskiego w Elblągu, zdecydowano o miejscowym zabezpieczeniu i wyłączeniu z eksploatacji części obiektu do zakończenia roku szkolnego.
       Jak wyjaśnia urzędnik, w tym tygodniu MOS planuje rozebrać tę część bieżni, by firma ubezpieczeniowa mogła oszacować ostateczną wysokość szkody. Dopiero wówczas rozpocznie się naprawa nawierzchni. Prace mają potrwać do połowy września.
      
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Na osiedlu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama