UWAGA!

Podwórko nie do zabawy?

 Elbląg, Tak podwórko wyglądało 1 marca
Tak podwórko wyglądało 1 marca (fot. Michał Skroboszewski)

"Dywan" z potłuczonego szkła na betonowych płytach, które mają służyć do gry w klasy czy w gumę. Przepełniony śmietnik, a obok niego worki z odpadami. Pomazane i zaśniedziałe tablice informacyjne, butelki po piwie leżące na przykład pod zjeżdżalnią, niedopałki i różnego rodzaju śmieci wokół ławek i nie tylko. Tak wyglądało kreatywne podwórko przy ul. Wapiennej w pierwszych dniach marca. Zobacz więcej zdjęć. 

Na to, jak wyglądało to miejsce do zabawy - jedyne takie na starówce – zwróciła uwagę jedna z Czytelniczek. W pierwszych dnia marca kreatywne podwórko przy ul. Wapiennej, które oddano do użytku w październiku 2013 r., było w opłakanym stanie: duża ilość potłuczonego szkła, różnego rodzaju odpady czy przepełnione śmietniki mogły skutecznie zniechęcać do zabawy. Zarząd Budynków Komunalnych, który administruje tym terenem, odpowiada, że miejsce to zostało uprzątnięte między 11 a 15 marca.
      Warto dodać, że kreatywne podwórko przy ul. Wapiennej planowano objąć monitoringiem (na początku wskazywano na 2014 r.), mówiono także o oświetleniu. Jak wygląda ta kwestia obecnie i jakie działania podjął ZBK, żeby ograniczyć zaśmiecanie tego miejsca?
      - W chwili obecnej nie posiadamy środków pozwalających na doświetlenie oraz monitoring przedmiotowego terenu – wyjaśnia Artur Adamczuk, dyrektor jednostki. - Ponadto na bieżąco sprzątamy i dbamy o kreatywny plac zabaw. 

mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Na osiedlu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama