UWAGA!

Rakowo i jego problemy

  Elbląg, Z mieszkańcami spotkali się: Witold Wróblewski i jego zastępcy - Jacek Boruszka i Janusz Nowak
Z mieszkańcami spotkali się: Witold Wróblewski i jego zastępcy - Jacek Boruszka i Janusz Nowak (fot. Michał Skroboszewski)

Uszkodzone chodniki, niebezpieczne ulice i niewydolna kanalizacja deszczowa – takie problemy zgłaszali mieszkańcy dzielnicy Rakowo na dzisiejszym spotkaniu z prezydentem Elbląga. Odbyło się ono w Szkole Podstawowej nr 19. Zobacz zdjęcia.

Rakowo obejmuje obszar pomiędzy al. Piłsudskiego, ulicami: Fałata, Kopernika, Bosmańską, Moniuszki i Królewiecką. To właśnie od dyskusji z mieszkańcami tej części miasta prezydent Witold Wróblewski rozpoczął powakacyjny cykl spotkań. Mieszkańcy przyszli z konkretnymi problemami:
       - Pierwszy problem dotyczy chodników od ul. Żeglarskiej w kierunku osiedla. Są one uszkodzone, zagrażają bezpieczeństwu zwłaszcza starszych osób – rozpoczął jeden z mieszkańców osiedla.
       - Albo lada dzień zostanie wydane zlecenie na opracowanie dokumentacji remontu, albo to zlecenie już zostało wydane. Chodniki zostaną wyremontowane – zapewnił Witold Wróblewski.
       Mieszkańcy zwracali uwagę na podobne problemy przy innych ulicach. - Jestem mieszkanką ul. Chopina, tego odcinka, który jakby został zapomniany przez władze miasta. Na odcinku od ul. Chopina do tzw. „patelni” jest zniszczona jezdnia, bardzo zniszczony chodnik – mówiła jedna z mieszkanek.
       W odpowiedzi usłyszeli, że na wyremontowanie wszystkich od razu nie ma pieniędzy i że będą naprawiane sukcesywnie.
       Problemem jest także oznakowanie ulic. - Prosilibyśmy o ustawienie lustra na skrzyżowaniu ul. Kopernika i Chopina. Stojące samochody zasłaniają widoczność. Występowaliśmy już z wnioskiem o ustawienie tam lustra, ale otrzymywaliśmy odpowiedź odmowną – żaliła się mieszkanka ul. Chopina.
       - Czy jest możliwość umożliwienia skrętu w lewo z ulicy Królewieckiej w ul. Bażyńskiego na wysokości byłego CPN-u? Oznakowanie poziome zakazuje skrętu w lewo na tym skrzyżowaniu. Możliwym rozwiązaniem byłoby m.in. zmiana organizacji ruchu na ul. Kopernika poprzez wprowadzenie tam na kilkunastometrowym odcinku ruchu w dwóch kierunkach – pytał się kolejny mieszkaniec.
       - Według analiz obecna organizacja ruchu na skrzyżowaniu Królewiecka – Bażyńskiego jest najbardziej bezpieczna. Jednak zdaję sobie sprawę z tego, że musicie Państwo nadkładać drogi, żeby wjechać w ul. Bażyńskiego. Co do wykorzystania ul. Kopernika, to zapraszam na spotkanie ze mną i z przedstawicielem Zarządu Dróg, wspólnie się nad tym zastanowimy – mówił Janusz Nowak, wiceprezydent Elbląga.

  Elbląg, Rakowo i jego problemy
(fot. Michał Skroboszewski)


       Jednym z głównych tematów spotkania – w związku z ostatnią powodzią - był stan kanalizacji deszczowej w mieście. Prezydent zapowiedział, że samorząd będzie chciał budować zbiornik retencyjny, by zapobiec podobnym sytuacjom.To jednak na razie pieśń przyszłości, gdyż inwestycja jest zbyt kosztowna jak na możliwości Elbląga i będzie konieczne pozyskanie dofinansowania zewnętrznego.  Prezydent  chwalił się także najnowszymi inwestycjami.
       - Do końca września zakończy się budowa torowiska w ciągu ul. 12 lutego i Grota Roweckiego. Myślę, że w listopadzie zaczną obowiązywać nowe rozkłady komunikacji miejskiej – zapowiedział. Przypomniał, że trwa remont w Muzeum Archeologiczno-Historycznym, a projekt modernizacji Biblioteki Elbląskiej jest na etapie oceny merytorycznej w konkursie o unijne fundusze. Przygotowywany jest też projekt remontu Galerii EL. Miasto ogłosiło także przetarg na wyłonienie wykonawcy, który zamontuje ogniwa fotowoltaiczne na dachu basenu przy ul. Robotniczej.

Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Na osiedlu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Remontuje się galerię muzeum i bibliotekę Takie tłumy ludzi tam są codziennie że nie można szpilki wepchnać Już był taki jeden slonina czy jakoś tak co wszędzie pomniki stawiał Przejdzcie do konkretów śmieszna wladzo bo jak narazie to co najwyżej o Darwina możecie się starać Takie moje zdanie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  6
  Zielarz(2017-09-26)
 • Widze tu wielki problem prezydenta. Nikogo on juz nie obchodzi. Poza garstka mieszkańców i dziennikarzami nie ma tu wiele osób. Czas na zmianę. Elblag potrzebuje kogoś z jajami
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  4
  StefekRobotnicza(2017-09-26)
 • Problemy to będą mieli ci trzej nieudacznicy że zdjęcia bo szykuje się referendum w sprawie ich odwołania. Taczki już czekają. Skończycie jak nowaczyk i jego klika.
 • Czy bylo to w godzinach pracy UM? Czy to juz kampania wyborcza za hajs podatnikow? Moze jeszcze za chwile gazetke darmowa wypusci zeby sie przed wyborami polansowac?
 • Szkoda było się Panom Prezydentom fatygować dla tych kilku osób-daleka jestem od pisowskiego hejtu, ale ten brak zainteresowania spotkaniem, to chyba nie jest dla władzy dobry znak.
 • Zbiornik retencyjny chcą budować. .. A niby po co basen przy ul. Spacerowej zbudowali??? Jak woda wylała z małej rzeczki to nie chcieli tam puścić wody, tam teraz są "tereny inwestycyjne. .. " znaczy się rekreacja będzie. .. Piniądze się liczą, a nie zalane ulice. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  3
  zalany(2017-09-27)
 • Ostatnie stadium raka, jaki toczy nasz magistrat ze "zbiornikiem retencyjnym" w tle ? Może od razu "wymyślić na nowo koło"(młyńskie?), opatentować i "żyć z patentów", jak właściciele pewnego hoteliku w tej okolicy "retencyjno-dzikuskowej". ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  4
  ratuszowydemotywator5(2017-09-27)
 • nie puscili wody do basenu bo sluza sie zaciela i nie mozna bylo jej otworzyc, a nawet jak by sila otworzono to nie bylo by jak zamknac, ciekawe czy teraz ktos zlecil naprawe sluzy czy czekamy na nastepne podtopienia
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  łomatko(2017-09-27)
 • trzech muszkieterow, trzy słowa o ich kadecji-marazm, niegospodarnosc, tandeta. polecicie w przyszlych wyborach na zbity pysk.
 • @turban - i jeszcze brak szacunku dla pracowników i ogólnie innych
 • maruderzy i narzekacze. .. ten prezydent przynajmniej spotyka się z mieszkańcami poszczególnych dzielnic i rozmawia o ich problemach, poprzednicy tego nie robili. Ale mentalność Polaka to wieczne narzekanie i marudzenie. .. jak bezzębne staruchy. .. .
 • Buahaha dobre
Reklama