UWAGA!

100 lat Niepodległej w PWSZ

 
Elbląg, 100 lat Niepodległej w  PWSZ
fot. nadesłana

Wczoraj (8 listopada) w wypełnionej po brzegi auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu po raz kolejny zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. Tak uczelnia rozpoczęła świętowanie 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Uroczyste spotkanie zatytułowane „100 lat Niepodległej” poprowadził dr Krzysztof Sidorkiewicz, który w imieniu rektora PWSZ w Elblągu – prof. dr hab. inż. Zbigniewa Walczyka ciepło przywitał licznie przybyłych gości. W ramach tych szczególnych obchodów każdy z instytutów przygotował odrębną prelekcję. Jako pierwszy wykład pod tytułem „100 lat lotnictwa" wygłosił dr hab. inż. Cezary Orlikowski, prof. PWSZ w Elblągu z Instytutu Politechnicznego. Instytut Informatyki Stosowanej im. Krzysztofa Brzeskiego reprezentowali studenci Krzysztof Tyszko i Michał Krajewski, którzy opowiedzieli historię aparatu telefonicznego. O tym, jak w ostatnim stuleciu przeobrażała się polska jednostka monetarna, wykład poprowadził mgr Bartosz Kalisz z Instytutu Ekonomicznego. Ostatnią prelekcję poprowadziła dr Katarzyna Jarosińska-Buriak z Instytutu Pedagogiczno-Językowego przedstawiając transformację książki w latach 1918-2018.
       Kolejnym punktem programu był występ Zespołu Muzycznego Orkiestry Garnizonowej Wojsk Lądowych w Elblągu. Usłyszeliśmy wiele żołnierskich melodii m.in. „Róża i bez” oraz „Dziś do ciebie przyjść nie mogę”. W repertuarze nie zabrakło również „Roty” - jednej z najważniejszych patriotycznych pieśni. Obchodom Święta Niepodległości towarzyszyła wystawa pt. „Plakat jako oręż w obronie niepodległości" z kolekcji Pana Sławibóra Bronickiego. Wernisaż wystawy i spotkanie z autorem prac odbyło się zaraz po zakończeniu uroczystości w holu przy audytorium 109/110c. Wystawa plakatów czynna będzie do końca listopada. Serdecznie zapraszamy.
      
Aleksandra Thiede, Państowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama