UWAGA!

Absolwenci PWSZ w Elblągu cieszą się uznaniem pracodawców

2015-07-01
14:58
Prestiż według pracodawców 2015. Źródło: Perspektywy nr 5/6 (149) maj/czerwiec 2015.
Prestiż według pracodawców 2015. Źródło: Perspektywy nr 5/6 (149) maj/czerwiec 2015.

W maju ukazał się kolejny ranking szkół wyższych „Perspektyw” i choć Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu do niego nie przystąpiła to jednak w wykazie się znalazła. A to za sprawą wystawionej noty przez pracodawców województwa warmińsko-mazurskiego.

W zestawieniu szeregującym uczelnie według prestiżu wśród pracodawców w województwie warmińsko-mazurskim PWSZ w Elblągu uplasowała się na znakomitej 4. pozycji, zaraz po Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, Uniwersytecie Warszawskim oraz Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, zdobywając w tej kategorii wyższe noty niż Politechnika Warszawska(5.) czy Uniwersytet Gdański (7.).
      
       Wysoka ocena wśród pracodawców całego województwa cieszy, bo jednoznacznie pokazuje, że elbląska pwsz-etka kształci praktycznie pod kątem oczekiwań pracodawców. Jest to zapewne efektem nieprzerwanego procesu nawiązywania nowych umów, na mocy których studenci mogą odbywać praktyki zawodowe w instytucjach i przedsiębiorstwach.
      
       - Obecnie współpracujemy już z ponad 600 przedsiębiorcami i instytucjami. Prowadzi to do "upraktycznienia" procesu kształcenia oraz większej korelacji pomiędzy szkolnictwem wyższym, a środowiskiem biznesu – informuje prof. dr hab. inż. Zbigniew Walczyk, Rektor PWSZ w Elblągu.
      
       - Kreujemy sylwetki absolwentów zgodnie (pod kątem) z oczekiwaniami pracodawców, z udziałem przedsiębiorców, menedżerów i specjalistów, bez uszczerbku dla nauki umożliwiającej dobre przygotowanie do studiów II stopnia. Mury naszej Uczelni opuszczają więc kompetentni absolwenci, specjaliści w pełni przygotowani do wykonywania zawodu - dodaje Rektor Walczyk.

       ------- Artykuł sponsorowany -------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej