UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Aby studiować nie musisz wyjeżdżać z Elbląga

2012-03-11
20:00

Jest coraz mniej czasu na podjęcie decyzji o kierunku studiów. Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna z myślą o tegorocznych maturzystach oraz o osobach pragnących podnosić swoje kwalifikacje zawodowe, proponuje bogatą ofertę studiów licencjackich, magisterskich oraz podyplomowych. Do wyboru jest aż siedem kierunków studiów wyższych: administracja, ratownictwo medyczne, fizjoterapia, zdrowie publiczne, pedagogika, zarządzanie i pielęgniarstwo.

- Staramy się być uczelnią przyjazną studentowi. Naszą misję realizujemy przy udziale odpowiednio dobranej kadry naukowo-dydaktycznej, której trzon stanowią pracownicy naukowi o uznanej pozycji w kraju i na świecie – mówi Henryk Fall, kanclerz EUH-E
      
       Na rynku edukacyjnym jest duża konkurencja miedzy szkołami wyższymi. Czym Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna stara się odróżnić od innych uczelni, by przyciągnąć osoby, które chcą studiować?
      
       - Młodzi ludzie wybierają studia pod kątem perspektyw pracy, a później zainteresowań. Chcemy im pokazać, na co mogą liczyć po skończeniu naszej uczelni – mówi kanclerz. A mogą liczyć przede wszystkim na zapotrzebowanie pracodawców na ich kwalifikacje. Dla wielu naszych absolwentów pierwsza praca po studiach tak naprawdę nie jest pierwszym źródłem zarobków. Studenci już na ostatnich latach studiów mogą spróbować swoich sił w zawodzie. Dane z badań EUH-E otrzymują też pracodawcy, z którymi uczelnia przygotowuje programy staży i praktyk. Firmy same pytają, wręcz proszą o naszych absolwentów. To dla nas najlepsze potwierdzenie skuteczności. Nieustannie staramy się reagować jak najszybciej na potrzeby rynku pracy. Co roku otwieramy nowe kierunki i specjalności, zapraszamy praktyków na zajęcia. Poza tym mamy ten atut, że kształcimy na kierunkach, których nie ma na innych uczelniach w Elblągu, m.in. fizjoterapia, ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo czy zdrowie publiczne. Jesteśmy też jedyną elbląską uczelnią, która kształci na poziomie studiów II stopnia. A zapotrzebowanie na młodych specjalistów posiadających właśnie takie umiejętności i wykształcenie jest duże.
      
       Często osoby pragnące studiować bądź podnosić swoje kwalifikacje zawodowe zastanawiają się czy wybrać uczelnią państwową czy niepubliczną.
      
       Obecnie wiele prywatnych szkół ma uznaną markę na rynku edukacyjnym oraz wśród pracodawców zatrudniających absolwentów - mówi kanclerz. Choć te państwowe od lat cieszą się niezmienną renomą, to szkoły prywatne, z sukcesami, konkurują z najlepszymi uczelniami państwowymi. Wśród nich jest również Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna, która może pochwalić się nowatorskim podejściem do kształcenia i ofertą edukacyjną dostosowaną do zmian na rynku pracy i zapotrzebowania pracodawców. Krzywdzące dla wielu uczelni niepaństwowych jest przekonanie, że nie wymagają od studenta zaangażowania w edukację, a opłacenie czesnego jest wystarczające, aby uzyskać wymarzony tytuł. Po pierwsze, liczba godzin zajęć jest taka sama w obu typach uczelni. Po drugie, kadra dydaktyczna to osoby pracujące zazwyczaj w uczelniach państwowych i prywatnych – ich wiedza i kompetencje nie maleją w momencie wejścia do auli uczelni niepaństwowej. Oznacza to, że wymagania wobec studentów, niezależnie od typu uczelni, są zbliżone. Ponadto uczelnie prywatne zwracają większą uwagę na aspekt praktyczny kształcenia i zatrudniają praktyków i profesjonalistów w danej dziedzinie, która z powodzeniem uzupełnia kształcenie akademickie. Jako uczelnia prywatna możemy pozwolić sobie również na lepszą organizację procesu kształcenia niż uczelnie państwowe. Mniejsze kolejki do dziekanatów, więcej wyspecjalizowanych działów pomagających studentom w rozwiązywaniu problemów pojawiających się w trakcie kształcenia to zaleta uczelni prywatnych.
      
      
Oferta kształcenia EUH-E na nowy rok akademicki 2012/2013

       Wydział Nauk o Zdrowiu – studia I i II stopnia
       Kierunki:
       - pielęgniarstwo
       - fizjoterapia
       - ratownictwo medyczne
       - zdrowie publiczne
:
       specjalności: ubezpieczenia zdrowotne, statystyka i informatyka medyczna, promocja zdrowia, odnowa biologiczna i rekreacja, menadżer zdrowia, bezpieczeństwo i higiena pracy w ochronie zdrowia, Inspekcja sanitarna i epidemiologia, protetyka słuchu, higiena dentystyczna, technika ortopedyczna, optometria i optyka okularowa, elektroradiologia, terapia zajęciowa, przedstawiciel medyczny, medycyna estetyczna i pielęgnacja urody.
      
       Wydział Pedagogiki – studia I i II stopnia
       Kierunek: pedagogika
       specjalności: pedagogika resocjalizacyjna, pedagogika resocjalizacyjna z profilaktyką społeczną, pedagogika opiekuńcza i wychowawcza, pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z elementami pracy socjalnej, zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna, zintegrowana edukacja wczesnoszkolna, pedagogika opiekuńcza i wspomaganie rozwoju małego dziecka, pedagogika opiekuńcza i wspomaganie rozwoju małego dziecka, pedagogika społeczno-rodzinna, edukacja dla bezpieczeństwa ( dla osób posiadających przygotowanie pedagogiczne), szkolenia dorosłych i doradztwo personalne (dla osób posiadających przygotowanie pedagogiczne).
      
       Wydział Administracji i Ekonomii – studia I i II stopnia
       Kierunek: administracja
       Specjalności: administracja europejska, administracja samorządowa, planowanie i zagospodarowanie przestrzenne, administracja ogólna, administracja bezpieczeństwa publicznego, administracja gospodarcza, logistyka w administracji, zarządzanie publiczne, administracja ochrony zdrowia, administracja pomocy społecznej.
      
       Kierunek: zarządzanie
       Specjalności: zarządzanie finansami i controlling, zarządzanie procesami logistycznymi, transportem i spedycją, zarządzanie zasobami ludzkimi, menedżer.
      
       Kierunki studiów podyplomowych

       Oligofrenopedagogika, Pedagogika opiekuńczo–wychowawcza z pracą socjalną, Przygotowanie pedagogiczne, Resocjalizacja, Socjoterapia, Terapia pedagogiczna, Zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna, Wczesne wspomaganie, Pomoc pedagogiczno-psychologiczna, Organizacja i zarządzanie oświatą, Doradca zawodowy, Broker edukacyjny, Administracja publiczna, Logistyka i transport, Zarządzanie placówką zdrowia, Zarządzanie projektem unijnym, Zarządzanie nieruchomościami, Organizacja działalności rolnej.
      
       Studium Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i położnych
       Kursy i specjalizacje
: Pielęgniarstwo położnicze, Pielęgniarstwo pediatryczne, Organizacja i zarządzanie, Pielęgniarstwo psychiatryczne, Pielęgniarstwo opieki długoterminowej, Pielęgniarstwo ratunkowe, Leczenie ran, Terapia bólu przewlekłego u dorosłych, Resuscytacja krążeniowo – oddechowa dorosłych, Szczepienia ochronne, Wykonanie konikopunkcji, odbarczanie odmy prężnej oraz wykonanie dojścia doszpikowego, Informatyka i statystyka, Komunikacja interpersonalna.
      
       Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna mieści się w Elblągu przy ul. Lotniczej 2,
       tel. do działu rekrutacji: 055 239 38 10 lub 055 239 39 55
       rekrutacja@euh-e.edu.pl
       www.euh-e.edu.pl.
      
      

 

-------------- Reklama ---------------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl