UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Antyplagiat w PWSZ

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu nawiązała współpracę z firmą Plagiat.pl, właścicielem systemu antyplagiatowego. To już 147. szkoła wyższa współpracująca z Plagiat.pl w zakresie kontroli antyplagiatowej.

Na podjęcie decyzji o wdrożeniu systemu antyplagiatowego firmy Plagiat.pl wpłynęło wiele czynników, jak podkreśla dr hab. inż. Cezary Orlikowski, prorektor PWSZ ds. kształcenia: – Wieloletnie doświadczenie firmy, duża liczba uczelni współpracujących z Plagiat.pl, stale rozwijana i skuteczna procedura antyplagiatowa oraz możliwość szkoleń to najważniejsze argumenty, które zaważyły na wyborze Internetowego Systemu Antyplagiatowego firmy Plagiat.pl − dodaje prorektor.
       − Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu jest pierwszą uczelnią z Elbląga, z którą nawiązaliśmy współpracę – mówi dr Sebastian Kawczyński, prezes Plagiat.pl. – Podjęcie przez władze PWSZ decyzji o korzystaniu z systemu Plagiat.pl to bardzo dobry krok, świadczący o trosce o jakość kształcenia. Wierzę, że nasza współpraca będzie się doskonale rozwijać i że procedury antyplagiatowe stosowane na Uczelni będą z każdym rokiem coraz szczelniejsze. Korzystanie z takich narzędzi informatycznych, jakim jest system antyplagiatowy, staje się standardem we współczesnej edukacji.
      
       Plagiat.pl Sp. z o.o. jest właścicielem jedynego w Polsce powszechnie stosowanego Internetowego Systemu Antyplagiatowego, istniejącego od połowy 2003 r. Z usługi ochrony antyplagiatowej korzysta ponad 140 krajowych uczelni wyższych. Plagiat.pl posiada również serwisy Antysciaga.pl, przeznaczony dla szkół ponadpodstawowych i BookWatch.pl, przeznaczony dla wydawców książek oraz świadczy usługi na rzecz wydawców prasy, polegające na ochronie treści przed nieuprawnionym wykorzystywaniem.
      
Małgorzata Borys, specjalista ds. promocji i rozwoju Plagiat.pl
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • oo nie posrajcie sie tylko :)
 • Jest się czym szczycić :/ byle zrobić studentowi pod górkę!!! Zmienić całą edukację!! Postawić na praktykę i jeszcze raz praktykę!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bąbel(2012-01-23)
 • do mojego przedmówcy/bąbla/ Byle zrobić studentowi pod górkę? Zastanów się o czym Ty mówisz. Pisząc pracę licencjacką lub magisterską, przepisujesz książki, a potem mówisz, że to Twoja praca? I podpisujesz się pod tym swoim nazwiskiem? A potem taki człowiek ma wykształcenie wyższe. .. .Bardzo dobrze, że wprowadzono taki program. Na każdej wyższej uczelni powinien taki być!
 • do oburzonego przedmówcy: na poziomie licencjatu i magisterium na tym z grubsza polega pisanie - zbierasz materiał z innych książek, materiał badawczy możesz zebrać swój, ale teorię bierzesz od innych. Dopiero doktorat jest w pełni samodzielny.
 • Wiem jak wygląda pisanie licencjatu lub magisterki, bo sam przez to przechodziłem. 30% pracy może być "zacytowane" lub pożyczone od innych a reszta to już twoja broszka. ..
 • Ależ osiągnięcie, 10 lat temu na UG już to funkcjonowało.
 • Jak zaczną sprawdzać prace pare lat wstecz to się okaże że ubędzie nam kilku magistrów :) i przekonamy się kto dostał zasłużone 3 wypracowane w pocie czoła a kto kupił za 3 tysie gotowca teraz to chodzi osrany !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  phi tylko 3 ?(2012-01-29)
 • Ooooo jakie osiągnięcie!!!!! Widać nowinki XXI wieku również do Elbląga dotarły - to miłe!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  100 lat,sto lat(2012-02-03)
 • Elbląg jest jednak zacofany. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  rektor(2012-02-03)
 • Ja myślę, że od tego systemu mało korzyści dla edukacji. Tylko firma zarobi pieniądze. Na ile rozumiem, trzyma monopol w Polsce?
 • Spróbujcie pisać pracę z okolic prawa. Tam ten durny program podkreśla ci każdy tytuł ustawy, każdą nazwę przepisu a niestety te musisz podać dokładnie. Do tego dochodzą tytuły książek, nazwy stanowisk, funkcji, nazwiska - wystarczy jak ktoś ma dwa imiona i podwójne nazwisko. Podobnie z tekstem "czysto własnym" - zmienianie szyku zdania i szukanie synonimów to koszmar i udręka. trzeba wszystko zmieniać bo gdzieś, w jakimś źródle, znalazły się cztery słowa w podobnym szyku. Przechodziłem przez to dwa razy a teraz będę przechodził po raz kolejny. Nie ma co się jednak martwić bo ci, którzy piszą na zamówienie mają wprawę i sobie z tym radzą. najgorzej mają amatorzy czyli frajerzy próbujący napisać pracę samodzielnie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dźwiedź(2012-02-16)
Reklama