UWAGA!

Będą kształcić magistrów

Elbląg, Będą kształcić magistrów

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu w ostatnich dniach otrzymała pozytywną decyzję Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w sprawie nadania uprawnień do prowadzenia jednolitych studiów magisterskich o profilu praktycznym na kierunku pedagogika specjalna oraz uprawnień do prowadzenia studiów drugiego stopnia o profilu praktycznym na kierunku studia menadżersko-prawne.

W związku z wprowadzonymi przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego zmianami w zakresie kształcenia przyszłych nauczycieli, od nowego roku akademickiego w elbląskiej PWSZ-tce w Instytucie Pedagogiczno-Językowym rozpoczną się jednolite studia magisterskie na kierunkach: pedagogika specjalna oraz pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Będą to pierwsze jednolite studia magisterskie w Uczelni.
       W ramach kierunku pedagogika specjalna prowadzone będzie kształcenie w zakresie edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz wczesnego wspomaganie rozwoju dziecka.
       - Program studiów magisterskich zawiera przedmioty specjalistyczne poszerzające wiedzę i umiejętności w danej dziedzinie. Instytut Pedagogiczno-Językowy spełnia wszelkie wymogi zarówno co do kadry dydaktycznej, jak i warunków studiowania – mówi mgr Teresa Kubryń, dyrektor IPJ PWSZ w Elblągu.
       IPJ zwiększa również zakres specjalności w ramach kierunku pedagogika na studiach II stopnia o pedagogikę medialną oraz na studiach licencjackich o: logopedię i pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą z terapią pedagogiczną.
       Z kolei w Instytucie Ekonomicznym od roku 2019/20 będą prowadzone dwuletnie uzupełniające studia menadżersko-prawne kończące się uzyskaniem przez absolwenta tytułu magistra. W ramach tego kierunku prowadzone będzie kształcenie w specjalnościach: menadżer usług publicznych oraz menadżer analiz biznesowych.
       - Absolwent studiów II stopnia wchodzący na rynek pracy poradzi sobie z wyzwaniami stojącymi zarówno przed współczesnymi menadżerami podmiotów gospodarczych, jak i jednostek organizacyjnych sektora publicznego – mówi dr Mariusz Darabasz, dyrektor Instytutu Ekonomicznego PWSZ w Elblągu.
      
      
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama