UWAGA!

Będzie rozbudowa i modernizacja PWSZ

Elbląg, Projekt rozbudowy elbląskiej PWSZ.
Projekt rozbudowy elbląskiej PWSZ.

W ubiegłym tygodniu (26 listopada) PWSZ w Elblągu podpisała umowę o dofinansowanie projektu „Rozbudowa i modernizacja infrastruktury dydaktycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu, służącej do kształcenia kadr nowoczesnej gospodarki, ze szczególnym nastawieniem na nowoczesne technologie informatyczne”.

Projekt, który będzie realizowany przez PWSZ, swoim zakresem obejmuje modernizację i przebudowę części pomieszczeń budynku dydaktycznego, wyposażenie pawilonu laboratoriów dydaktycznych oraz budowę i wdrożenie systemu zdalnego nauczania (e-learning). Pozwoli elbląskiej uczelni na stworzenie nowoczesnej bazy naukowo-dydaktycznej, w tym 17 nowoczesnych laboratoriów działających w obszarze ochrony środowiska, elektrotechniki i technologiczno-eksploatacyjnym oraz eksploatacji i zarządzania sieciami komputerowymi.
       Szkoła zdobyła środki unijne na realizację największej inwestycji w swojej historii, dzięki której standard infrastruktury uczelni oraz poziom kształcenia studentów znacząco wrosną. Z najnowszych, interaktywnych metod nauczania na PWSZ będzie mogło skorzystać prawie 4 tysiące studentów.
       W uroczystości podpisania umowy, która odbyła się w Warszawie w siedzibie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości – Instytucji Pośredniczącej PO RPW, wzięli udział wiceprezes PARP Dariusz Szewczyk oraz ze strony PWSZ Halina Piekarek-Jankowska – rektor i Bohdan Niemirycz – kanclerz uczelni. Całkowita wartość projektu opiewa na kwotę prawie 26 mln zł.
      
       Źródło: www.polskawschodnia.gov.pl
      
      
oprac. MK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • ładny. fajnie, że tymi filarami nawiązuje do sąsiada. PWSZ mogła by jeszcze tylko magisterkę u nas zrobić
 • Mam nadzieję, że przy okazji tej rozbudowy to powstanie również dlugo oczekiwany przez brać studencką Klub Studencki
 • Studenci na zmywak
 • Magisterka na PWSZcie by się przydała. Szkoda, że takie szare kolory wybrali dla budynku. .. nie mogą zostać niebieskie barwy?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  absolwentka(2009-12-01)
 • Właśnie, budynek ważna sprawa, zwłaszcza, że ten na Grunwaldzkiej jest w stanie fatalnym, ale kurde magisterka w Elblągu to priorytet powinien być.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Svenovsky(2009-12-01)
 • powstrzymałoby to coroczną "ucieczkę" absolwentów do większych miast!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  i tak nie zdążę skorzystać...(2009-12-01)
 • żeby w Elblągu były magisterki, musiałoby na wydziałach pracować więcej autentycznych pracowników naukowych przynajmniej z doktoratami, bo czego się spodziewać po magistrach, którzy do niedawna siedzili w szkołach średnich? Na razie to na stronie ministerstwa wisi, że nawet roczna publikacja z PWSZ nie liczy się do dorobku i punktów za artykuł jest równo ZERO!!! Mizerota
 • Kolego od klubu! To już naprawdę nudne, czytać twoje komentarze o tym klubie, którego nie ma! Zamiast marudzić przy każdej publikacji dotyczącej elbląskich szkół, że w Elblągu by się klub przydał, idź do Urzędu Pracy, weź jakaś dotację i otwórz go!!! To takie typowo polskie – pojęczeć, że jest źle, a inni niech się wezmą i zrobią! Kluby studenckie poza tym nie powstają rozporządzeniem rektora, tylko z inicjatywy studentów. A jakoś nie widać, żeby studenci elbląskich szkół rwali się do tego przedsięwzięcia a brak klubu spędzał im sen z powiek… Jedyne, o co walczą samorządy studenckie naszych szkółek, i mam tu na myśli zarówno Elbląg jak i Gdańsk, Toruń czy Olsztyn, to tanie piwo na Juwenalia… I to właśnie to, co tak naprawdę interesuje studencką brać… . Przykre, ale prawdziwe…
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  WiecznyStudent(2009-12-01)
 • Magisterkę ma EUHE, szkoda, że PWSZ nie ma.
 • Czemu zainteresowani magisterkami na PWSZ studenci nie pojda do wladz uczelni z petycvja, tylko wyzywaja sie w necie przy kazdym artykule dotyczacym PWSZ???
 • Petycja nic nie zdziała, ponieważ, jak powiedział mi pewien dr, PWSZ musiałaby zmienić nazwę, bo magisterki nie może prowadzić szkoła wyższa, która kształci zawodow, jak ma w nazwie nasza uczelnia, a druga sprawa, to to, ze nie mamy wystarczającego zaplecza dydaktycznego. .. :( Wierzę jednak, że z czasem to sie zmieni :) Studentka PWSZ
 • Studentko droga - studia mgr prowadzi np. PWSZ w Kaliszu czy Gorzowie, wiec nie o nazwe czy rodzaj uczelni tu chodzi. Ustawa o szkolnictwie wyzszym pozwala na prowadzenie studiow mgr kazdej uczelni, jesli ma wystarczajace minimum kadrowe na danym kierunku, a np. w IE jest wystarczajaco samodzielnych pracownikow (czyli od dr hab. w gore), tak ze teoretycznie byloby to do zrobienia. Ale praktycznie. .. Jak otworzyliby w Elblagu studia mgr, to automatycznie tyle mniej osob poszloby na platne uzupelniajace na polibude czy uniwerek do Gdanska. A gdanski desant w elblaskim PWSZ raczej sie na to nie zgodzi. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Absolwentka(2009-12-03)
Reklama