UWAGA!

Bo warto uczyć się języków

 
Elbląg, Bo warto uczyć się języków
fot. nadesłana

Konkurs „Mam Talent", quizy językowe oraz prezentacje dotyczące aspektów kulturoznawczych - to tylko niektóre z wielu atrakcji, jakie przygotowano dla młodzieży tłumnie zgromadzonej na „Dniu Lingwistycznym” zorganizowanym przez Instytut Pedagogiczno-Językowy PWSZ w Elblągu.

Już po raz piąty w Instytucie Pedagogiczno-Językowym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu zorganizowano Dzień Lingwistyczny. Jego organizatorami byli studenci lingwistyki stosowanej, członkowie koła kulturoznawczego oraz wykładowcy Instytutu: mgr Elżbieta Genge, mgr Danuta Zdrojewska oraz dr Agnieszka Żółtowska.
       Wśród zaproszonych gości znaleźli się uczniowie Liceów Ogólnokształcących  z Elbląga, Pasłęka i Braniewa, ZSTI z Elbląga oraz młodzież z Gimnazjum  SPSK  wraz z nauczycielami.
       Licznie zebrani mogli zapoznać się z wrażeniami z wyjazdów zagranicznych. Swoimi doświadczeniami podzieliły się Judith Alvarez Gareia – obecnie studiująca u nas studentka z Hiszpanii oraz Natalia Szymanowska i Paulina Żurkowska z trzeciego roku lingwistyki stosowanej, które odbywały część studiów w niemieckim Wurzburgu.
       Główną atrakcją programu był konkurs „Mam Talent”, podczas którego młodzież z zaproszonych szkół prezentowała zarówno swoje umiejętności wokalne jak i recytatorskie. Mogliśmy usłyszeć wykonania wielu znanych utworów w językach: angielskim, niemieckim i rosyjskim. Jury wyłoniło następujących laureatów konkursu:
       - I miejsce - ex aequo Natalia Tokarska oraz Paulina Świś,
       - II miejsce – Patryk Śreniawski
       - III miejsce – Patrycja Śreniawska
       Ponadto na licznie zebranych gości czekały prezentacje aspektów kulturoznawczych przygotowane przez Weronikę Gdaniec, Martynę Wyczlińską i Alicję Sorokę, studentki drugiego roku specjalności nauczycielskiej oraz  Małgorzatę Szarmach i Darię Płonkę, studentki drugiego roku  lingwistyki stosowanej.
       Kolejnym punktem programu było przedstawienie w języku niemieckim pt. „Feierabend” w wykonaniu Oli Bednarz i Sławka Urbankiewicza z pierwszego roku lingwistyki stosowanej.
       Na zakończenie imprezy przygotowane zostały quizy ze znajomości krajów niemiecko- i anglojęzycznych. Zwycięzcami w quizie ze znajomości aspektów kultury anglojęzycznej zostały: Ula Kiwit i Wiktoria Gęsina. Natomiast w quizie ze znajomości aspektów kultury niemieckojęzycznej zwyciężyli: Martyna Ciężkowska i Hubert Wolanin.
       Dzień Lingwistyczny poprowadziły Nikola Haftka i Agnieszka Szenik,  studentki pierwszego roku lingwistyki stosowanej.
       Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na kolejny Dzień Lingwistyczny w przyszłym roku.
      
Aleksandra Thiede, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Warto uczyć się to prawda ale przede wszystkim języka polskiego, historii Polski, naszej kultury a dopiero później to co obce! swego nie znacie a cudze chwalicie!
  • Hm. .. Student, to przede wszystkim osoba po maturze. A jak ktoś posiada maturę i zdał ją w miarę dobrze (wyniki >80%), to należy zakładać, że taka osoba zna w miarę dobrze język polski oraz historię kraju. Niemniej nie należy uogólniać i różne przypadki chodzą po studentach. Ale naukę języków obcych jak najbardziej pochwalam, zwłaszcza w erze globalizacji i bycia mobilnym, jeśli chodzi o pracę.
Reklama