UWAGA!

Budownictwo nowym kierunkiem w PWSZ

Elbląg, Budownictwo nowym kierunkiem w PWSZ
(fot. PS)

W lutym informowaliśmy o pozytywnej akceptacji przez Państwową Komisję Akredytacyjną wniosku elbląskiej PWSZ o uzyskanie uprawnień do prowadzenia kształcenia na kierunku budownictwo. Decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, elbląska uczelnia uzyskała takie uprawnienia. Tym samym z nowym rokiem akademickim uruchomi 10. kierunek kształcenia.

O konieczności tworzenia nowych kierunków kształcenia kadr inżynierskich w elbląskiej uczelni sygnalizowali przede wszystkim przedsiębiorcy, w tym również prowadzący działalność gospodarczą związaną z szeroko pojmowanym budownictwem. Od pomysłu do jego realizacji droga daleka. W uczelni trzeba było dokonać logistycznego przygotowania, między innymi zaplecza naukowego wykładowców, bez którego nie sposób myśleć o uruchomieniu nowego kierunku kształcenia studentów. Przed złożeniem wniosku do Państwowej Komisji Akredytacyjnej należało dokonać także wielu innych przygotowań wymaganych przepisami. W elbląskiej PWSZ wszystkie warunki zostały zrealizowane.
     3 marca Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego uprawnił elbląską PWSZ do prowadzenia studiów pierwszego stopnia na kierunku budownictwo. Studia będą prowadzone w Instytucie Politechnicznym PWSZ i będą trwały 3,5 roku, a absolwenci uzyskają tytuły inżynierów.
     Studia pozwolą na uzyskanie wiedzy i umiejętności w wykonawstwie różnorodnych obiektów budowlanych, projektowaniu podstawowych obiektów i elementów budowlanych, technologii organizacji budownictwa, prowadzeniu firm budowlanych i kierowania zespołami ludzkimi oraz stosowania nowoczesnych rozwiązań technicznych z wykorzystaniem technik komputerowych w praktyce inżynierskiej.
     Nabór studentów na nowy kierunek kształcenia będzie prowadzony w elbląskiej PWSZ na rok akademicki 2008/2009.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Super że otworzyli nowy kierunek. Przydałby się jeszcze kierunek związany z Meblarstwem. .mamy dużo stolarni w naszym mieście. Niech władze PWSZ zainteresują się tym kierunkiem i współpracą z biznesem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Absolwent PWSZ(2008-03-26)
 • Chyba Ci się z tym meblarstwem coś pomyliło!! Inżynier meblarstwa hehehe a studia bedą trwały 0,5 roku. Zresztą 3,5 roku dla budownictwa to mało, może jeszcze zmniejszyć do 2,5,nie robić egzaminów, tylko chodzisz i masz. Fabryka debili z tytułem gotowa!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Inżynier mechanik(2008-03-28)
 • tak się skłąda że studia inżynierskie nie trwają nigdzie dłużej niż 7 semestrów, ,jeśli ktoś chce się kształcić dalej to tak zrobi. nie jest powiedziane że po 3 latach kształcenia nic się nie potrafi. To od człowieka zależy jak bardzo poszerzy swoje umiejętności. prawdziwe wykształcenie jednak zdobywa się pracując w swoim fachu a nie siedząc w książkach. wielokrotnie podręcznikowe teorie nie mają zastosowania w praktyce. nie zmienia to faktu że wiedza jest potrzebna i jeśli tylko ktoś chce to może ją zdobywać. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Natalka568(2008-04-08)
Reklama