UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej będzie gotowe już w tym roku

 

Dzięki wsparciu finansowemu Europejskich Funduszy Rozwoju Regionalnego Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej już w tym roku zostanie oficjalnie otwarte. Zobacz zdjęcia.

Już dziś możemy obiecać, że w roku akademickim 2019/2020 studenci pierwsze zajęcia odbędą w nowoczesnym Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej. To będzie poligon doświadczalny dla przyszłych pielęgniarek, fizjoterapeutów i ratowników medycznych. Studenci będą zdobywać praktyczne umiejętności i uczyć się pracy zespołowej. Obiekt będzie zawierał m.in. sale fizykoterapii i kinezyterapii, masażu i czynności manualnych, pracownie symulacji niskiej wierności, wysokiej wierności jak również sale opieki pielęgniarskiej. W zależności od specyfiki i kierunku nauczania, w salach dydaktycznych znajdą się m.in. symulatory oddziału ratowniczego, symulatory niskiej i wysokiej wierności. Symulacje medyczne to taki bardzo nowoczesny kierunek kształcenia, który przyszedł do nas ze Stanów Zjednoczonych. Symulatory zastępują pacjenta wtedy, gdy studenci uczą się podstawowych działań medycznych w stanach zagrożenia życia, czyli takich, których nie można ćwiczyć na człowieku. Dotyczy to np. uciskania klatki piersiowej czy intubacji, defibrylacji, kardiowersji, wkłuć centralnych itp. W tym celu stworzono wiernie oddające anatomię fantomy i elektronicznie sterowane symulatory, na których można wielokrotnie ćwiczyć te procedury w realistyczny sposób. Odpowiednio wyposażone sale będą odpowiadały warunkom prawdziwego szpitala. W niektórych z nich będą znajdować się fantomy imitujące procesy życiowe człowieka – oddychanie, bicie serca, krwawienie, płacz, a nawet - reakcję na podawane leki czy reanimację.

 


       Symulacje medyczne stały się standardem nowoczesnego nauczania studentów w uniwersytetach medycznych w całym kraju. Teraz i Nasz region zyska Nowoczesne Centrum, w którym prowadzone zajęcia dadzą przede wszystkim możliwość zapewnienia bezpieczeństwa pacjentom, bo mogą być wyeliminowani z pierwszej fazy szkolenia. 
       Dzięki nowoczesnemu Centrum, Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna w Elblągu mieszcząca się przy ul. Lotniczej 2 w Elblągu dołączy do najlepszych medycznych ośrodków akademickich w Polsce.
      
       Tytuł projektu: Przebudowa i rozbudowa infrastruktury dydaktycznej Elbląskiej Uczelni Humanistyczno – Ekonomicznej w Elblągu poprzez utworzenie Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej
       Wartość ogółem: 18 965 607,77
       Wydatki kwalifikowalne: 17 531 567.15
       Wkład Funduszy Europejskich: 14 374 131.91
       Procent dofinansowania: 81.99
       Okres realizacji projektu: 5.2018-12.2019
      
       Celem głównym projektu jest lepsze dostosowanie warunków kształcenia wyższego do potrzeb rynku pracy w zakresie zawodów medycznych, atrakcyjniejsze kształcenie praktyczne odpowiadające dzisiejszym standardom, zwiększenie poczucia bezpieczeństwa pacjentów oraz zwiększenie poczucia pewności posiadanych umiejętności przez osoby rozpoczynające pracę w zawodach medycznych, a także zaspokojenie popytu na kształcenie w zakresie oferowanych przez uczelnię kierunków: pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne i fizjoterapia.
      
       Efekty realizacji projektu:
       • wzrost liczby użytkowników,
       • wzrost umiejętności praktycznych absolwentów uczelni rozpoczynających pracę w zawodzie,
       • stworzenie nowej bazy dydaktycznej umożliwiającej kształcenie praktyczne na wysokim poziomie,
       • uruchomione nowych specjalności, takich jak: ratownictwo wodne i turystyczne, fizjoterapię balneologiczną i uzdrowiskową (obie specjalności I stopnia) oraz pielęgniarstwo ratunkowe i wypadkowe (specjalność II stopnia)
       • poprawa wizerunku EUH-E, miasta Elbląg i regionu,
       • obiekt przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
      
      

Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna w Elblągu
       ul. Lotnicza 2, 82-300 Elbląg
       tel. 55 239 38 01
       e-mail: rektorat@euh-e.edu.pl

       www.euh-e.edu.pl

       ----- artykuł sponsorowany -----

      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl