UWAGA!

Chór Cantata zaprasza

2010-01-21
Aktualizowany 2010-01-25 20:48
Elbląg, Chór Cantata zaprasza

Jeśli chcesz się pozbyć stresu, podróżować i poczuć dreszcz emocji w świetle reflektorów na scenie koncertowej to nie zastanawiaj się długo. Zapisz się do chóru Cantata!

Nie trzeba mieć wykształcenia muzycznego – wystarczy dobry słuch i dobre chęci! Planujemy wkrótce zajęcia z emisji głosu, a więc każdy będzie miał szansę nauczyć się od podstaw prawidłowego wydawania dźwięków. W chórze mogą śpiewać osoby powyżej 16 roku życia.
       Nasz chór istnieje już ponad 20 lat i ma na swoim koncie wiele sukcesów, również na arenie międzynarodowej, z których najważniejsze to dwa srebrne medale na festiwalu „Mundus Cantat Olomouc” w Czechach (2003) oraz srebro na Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym imienia Johannesa Brahmsa w Wernigerode – Niemcy (2007).
       W repertuarze chóru znajdują się utwory świeckie i sakralne z różnych epok historycznych. Zespól wykonuje także dzieła kompozytorów współczesnych, pieśni ludowe oraz popularne utwory rozrywkowe w języku angielskim w opracowaniu artystycznym. Chór Cantata śpiewa głównie à capella, choć wykonuje również utwory z towarzyszeniem orkiestry. Ostatnim dużym przedsięwzięciem było wykonanie w Gdyni w październiku zeszłego roku najnowszego dzieła Juliusza Łuciuka „Oratorium”. Występowaliśmy wraz z młodzieżowym chórem Bel Canto oraz Elbląską Orkiestrą Kameralną.
       W tym roku planujemy wyjazd na ogólnopolski festiwal w Legnicy lub międzynarodowy w Hajnówce (maj) i międzynarodowy Warszawie (listopad). Na miesiące wakacyjne przewidziany jest festiwal zagraniczny, prawdopodobnie w Niemczech. Udział w festiwalach jest dla nas zawsze ogromną motywacją do pracy, by godnie reprezentować Elbląg oraz naszego patrona – Elbląską Uczelnię Humanistyczno-Ekonomiczną, dzięki której mamy zapewnione godne warunki do pracy.
      
       Próby odbywają się przy ulicy Robotniczej 197 w budynku dawnej SP 5 (róg Obrońców Pokoju) w godz. 18-20.
       - wtorki: panie
       - środy: panowie
       - czwartki: wszyscy.
      
       Kontakt
:
       Marta Kulkowska (dyrygent) – tel. 505 172 665
       Agata Kosacz (prezes) – tel. 695 970 673
       mail: cantata.elblag@gmail.com.
      
Agata Kosacz, chór Cantata
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama